COVID-паспорт

Ковідний сертифікат: хто може його отримати і протягом якого терміну він діє

Shutterstock

Документ видаватимуть на основі кількох підстав

З 1 липня Європейський Союз вводить в дію спеціальний документ – ковідний паспорт, як буде обов'язковим для переміщення країнами-членами ЄС. В Україні його також впровадять у найближчий термін. Стосовно того, хто зможе отримати даний документ та наскільки тривалою буде його дія розповів директор Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України Роман Родина. Про це повідомляє "Дивогляд". 

Ковідний паспорт міститиме у собі записи щодо зроблених людиною щеплень проти коронавірусу. Його видаватимуть на основі кількох підстав. Також, в залежності від них визначатиметься й термін дії документу.

Роман Родина назвав три підстави для видачі сертифікату:

  1. Якщо людина пройшла повний курс вакцинаціїУ цьому випадку термін дії ковід-паспорту становитиме 180 днів з моменту отримання другої дози вакцини від коронавірусу;
  2. Якщо людина отримала негативний результат ПЛР-тесту, то термін дії її паспорту становитиме лише 72 години, з моменту проведення тесту;
  3. Якщо людина перехворіла на COVID-19 та інформація щодо цього міститься в електронній системі охорони здоров'я, то її паспорт є дійсним упродовж 180 днів. Відлік розпочинається з дня лабораторного підтвердження. 

Коли українець отримає свій ковідний паспорт, він зможе перетинати кордон із Європейським Союзом. Головною умовою буде наявність запису про проходження повного курсу щеплення від коронавірусу тими препаратами, які є визнаними у ЄС. До таких належать вакцини Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech та AstraZeneca.

Однак, наразі, Міністерство закордонних справ України веде перемовини з ЄС з метою отримати дозвіл на перетин кордону українцям, які були вакциновані препаратом CoronaVac. Дана вакцина не міститься у переліку дозволених Євросоюзом препаратів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше