Вірус, коронавірус

Як швидко передається коронавірусний штам Дельта – вчені

Shutterstock

Фахівці стверджують, що це може відбутися і при непрямому контакті з хворою людиною

Одним з найнебезпечніших штамів коронавірусу вважається індійська Delta. Вона поширюється швидше за інші, існуючі на сьогоднішній день варіанти. Як саме передається даний штам коронавірусу розповідає "Дивогляд" із посиланням на ABC NEWS.

Фахівці зазначають, що час поширення штаму не тривалий. Це може відбутися і при непрямому контакті з хворою людиною. Достатньо лише пройти повз нього і у вас вже з'явиться ризик зараження.

Фахівчиня Лара Ерреро з Університету Гріффіта розповіла, що для того, аби підхопити вірус, необхідно, щоб він "затримався у повітрі". однак, це стосується лише Дельти.

"Але дані на сьогодні дозволяють припустити, що якби це був вихідний штам, уханьський, він би не передався так швидко. І у штаму Альфа було б менше шансів, але Дельта, безумовно, виглядає так, ніби це на сьогодні штам, який передається найшвидше", – розповіла жінка. 

У той же час лікарка Квінсленда на ім'я Жаннетт Янг стверджує, що в певних ситуаціях процес поширення Дельти може не перевищувати 10 секунд. 

"Якщо ви пам'ятаєте, на початку цієї пандемії я говорила, що 15 хвилин тісного контакту викликають занепокоєння. Тепер, схоже, це від 5 до 10 секунд. Це викликає занепокоєння – ризик зараз набагато вищий, ніж рік тому", – заявила лікарка. 

Індійський варіант Delta нещодавно було зафіксовано й в Україні. Ймовірно, що інфіковані "привезли" його з Російської Федерації, оскільки тест на COVID-19 було зроблено одразу ж після їхнього повернення. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше