У якому віці людини вакцина від COVID-19 найменш ефективна – учені

Американські науковці перевірили вплив різних факторів на ефективність вакцини проти COVID-19, у ході чого дослідили значення віку людини.

Фахівці з Орегонського університету провели поголовну вакцинальну кампанію, у рамках якої кожен співробітник отримав щеплення препаратом від компаній Pfizer та BioNTech. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Journal of the American Medical Association.

Зразки сироваток крові збирали до першого щеплення, а також через кілька тижнів після другого. Потім учені дослідили дані по 50 людям (54% учасників – жінки), яких розподілили по групах за віком. Біоматеріал в пробірках піддали дії початковому варіанту SARS-CoV-2 з Уханю та Гамма-штаму, який виявили у Бразилії.

Читайте також: Як алкоголь вплине на організм під час вакцинації від COVID-19

Вакцинація
Вакцинація
Фото: Shutterstock

Виявилося, що кожен учасник дослідження характеризувався стійкими нейтралізуючими реакціями проти вихідного штаму, а ось показники імунної відповіді проти бразильського варіанту виявилися слабшими.

У кожному випадку дослідники виявили кореляцію між рівнем антитіл і віком – наймолодша група (від 20 до 29 років) мала титри імуноглобулінів до Уханьского типу SARS-CoV-2 були в 6,8 разів вищі, якщо брати до увагу найстарішу групу (від 70 до 82 років). Таким чином, показники знизилися на 85%.

"Початкові титри антитіл після вакцинації були негативно пов'язані з віком, що призвело до зниження здатності нейтралізувати SARS-CoV-2 in vitro. Титри проти Гамма-штаму виявилися зниженими у всіх вікових груп, хоча різниця між групами була меншою (у 2,5 рази)", – розповіли науковці.

Людина похилого віку
Людина похилого віку
Фото: Shutterstock

Читайте також: У вакцинованих людей коронавірус проявляється незвичним симптомом – учені

Завдяки нещодавнім дослідженням вакцинованих людей учені помітили, що щеплені люди похилого віку демонструють помітне зростання інфікованості. Таким чином, у літніх людей вища сприятливість до COVID-19, навіть якщо вони пройшли через вакцинацію.

Втім, в останній все одно є потреба, бо щеплення допомагає боротися з важким перебігом захворювання.

"Вакцина, як і раніше, викликає сильні імунні реакції в порівнянні з природною хворобою у більшості літніх, навіть якщо титри антитіл нижчі, ніж у молодих", – стверджують вчені.

Зазначимо, що проміжні клінічні випробування не демонструють, що вік – визначальний фактор загальної ефективності вакцини від коронавірусу.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як розпізнати за очима ймовірність смерті.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше