Мукормікоз

У світі зафіксували перший випадок смерті від чорної цвілі після коронавірусу

Shutterstock

Пліснява вражає людей з ослабленим імунітетом

Медики зафіксували перший у світі випадок смерті людини від мукормікозу, або, як його ще називають, чорної цвілі. Померла жінка, яка мешкала у Гватемалі і хворіла на цукровий діабет. Про це повідомило МОЗ країни у Twitter, передає "Дивогляд".

Факт смерті зафіксували ще 29 червня. У відомстві повідомили, що пацієнтці надали все необхідне лікування, але це не допомогло.

Летальний випадок пов’язують із тим, що незадовго до цього жінка перехворіла коронавірусом, який дуже сильно ослабив її імунітет.

На даний момент учені досліджують ще кілька підозрілих випадків смертей, які можуть бути пов’язані з мукормікозом. Поки що лабораторного підтвердження діагнозу немає.

Мукормікоз – хвороба, викликана грибковою інфекцією. Це одне із найпоширеніших уражень пліснявими грибами людей із імунодефіцитними станами. Спори грибів потрапляють в організм людини переважно повітряно-крапельним шляхом та при вживанні зараженої їжі. Грибок також може проникнути у шкіру через поріз, подряпину або опік.

Потрапивши в організм, чорна пліснява вражає легеневу систему, горло, ніс, шкіру.

В Індії після поширення коронавірусної інфекції було зафіксовано вже понад 40 тисяч випадків зараження мукормікозом.

До речі, нещодавно ми розповідали історію чоловіка, який хворів на коронавірус рекордні 10 місяців, але нарешті одужав. За цей час його дружині довелося 5 разів починати організовувати похорон.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ