Вірус, коронавірус

Коронавірус навчився заражати людей іншим способом

Shutterstock

Нова мутація зробила коронавірус ще небезпечнішим

Учені Вашингтонського університету в Сент-Луїсі виявили, що вірус SARS-CoV-2 знайшов новий спосіб заражати клітини людини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на прес-реліз, опублікований на порталі Phys.org.

Частинки вірусу навчилися проникати у людські клітини, навіть якщо у них відсутній ангіотезинперетворювальний фермент ACE2 – рецептор, який слугує точкою входу вірусу в клітину.

Після чергової мутації вірус почав інфікувати клітини аденокарциноми людини H522, які раніше були не сприйнятливі до нього.

Учені ще на початку пандемії відзначили, що, на відміну від інших зоонозних вірусів, коронавірус має дуже високу пристосованість до клітин людини.

Нагадаємо, зараз світом шириться індійський штам коронавірусу Delta, який вважається найнебезпечнішим і найагресивнішим. Перші випадки зараження були виявлені вже й в Україні.

Раніше вчені заявляли, що деякі вакцини здатні захистити від Дельти, однак в Ізраїлі, де рівень вакцинації один із найвищих у світі, вже почали виявляти випадки зараження індійським штамом навіть у вакцинованих людей.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ