Настрій українців

Головний санлікар України розповів, коли українці зможуть зняти маски

Shutterstock

Коли сподіватися на свобооду від масок?

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін спрогнозував, коли можна очікувати послаблення чи повного скасування маскового режиму в Україні. Про це він розповів в інтерв’ю ТСН, передає "Дивогляд".

За словами Кузіна, забути про маски можна буде у двох випадках:

  • коли вся країна досягне адекватних рівнів вакцинації
  • або коли весь світ зможе попрощатися з коронавірусом.

Очевидно, що поки що про обидва варіанти говорити дуже рано. Тому головний санлікар наголосив на тому, що у масках мають ходити навіть ті люди, які вже отримали вакцину.

"Думаю, всі вже звикли до масок. Насправді я б не радив їх знімати. Чому? Попри на вже проведену вакцинацію, попри те, що частина людей, які перехворіли, навіть на тлі поліпшення епідемічних показників міжнародні організації, ВООЗ, CDC вводять додаткову норму навіть для вакцинованих людей продовжувати носити маски, особливо, коли ми знаходимося в замкнутому просторі або якщо у нас недостатній рівень вентиляції й ми не можемо гарантувати, що люди не заразяться", - сказав Кузін.

Читайте також: Як алкоголь вплине на організм під час вакцинації від COVID-19

Він додав, що на колективний імунітет в Україні поки розраховувати не варто, адже кількість вакцинованих незначна.

"Я б не сподівався на колективний імунітет занадто сильно. Кількість українців, які перехворіли, не дуже  велика. Проста математика показує, що це близько 2,5 млн осіб. Ми маємо попередні дослідження з визначення тих, хто перехворів. Попередні цифри говорять, що принаймні 32% перехворіло. Тобто, якщо 32% вже мають імунітет, плюс, якщо ми зробимо 10 млн щеплень, і, враховуючи темпи вакцинації, в осінній період ми вийдемо на 50-60% імунітету. Але це недостатній показник, щоб не фіксували осіннього підйому захворювання", - пояснив Кузін.

Нагадаємо, нещодавно вчені розповіли, чи можна вакцинуватися різними вакцинами від коронавірусу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ