Очі

Чому не можна носити одноразову маску декілька днів – експерти

Shutterstock

У виготовленні деяких з них використовують неочищену нафту

Одноразова маска, якщо її носити кілька днів поспіль, становить небезпеку для здоров’я людини. Про це повідомляє Frankfurter Rundschau.

За словами заступника голови Німецького токсикологічного товариства Роберта Ландзіделя, до тканини маски входять декілька шарів мікроволокон, які в основному містять поліпропілен. У виготовленні останнього використовують неочищену нафту.

Під час експлуатації відбувається розпадання цих волокон, які не несуть серйозної небезпеки дихальним шляхам. Однак через них може подразнюватися шкіра, слизова оболонка і верхні дихальні шляхи.

Фахівці дослідили алергічний нежить і його симптоми, що було обумовлено використанням захисної маски, у 46 людей чоловічої та жіночої статі. Розчин, яким промивали їхні носи, містив волокна поліпропілену, які сягали кількох міліметрів завдовжки. Деякі люди ковтали їх разом зі слизом.

Хоча відокремлені волокна від маски не є надто небезпечними для людини, тим не менш варто віддавати перевагу маскам високої якості, бо від інших може відділятися більша кількість волокон поліпропілену. Вони здатні затримуватися на слизовій оболонці носа, а потім  потрапляти в дихальні шляхи.

Нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що в Україні діти почали частіше хворіти на коронавірус.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ