маски

Яка маска на 100% захищає від коронавірусу – дослідження

Shutterstock

Фахівці провели експеримент із залученням медичних працівників, які мають безпосередній контакт із пацієнтами, зараженими на COVID-19

У часи пандемії коронавірусу по всьому світу обов'язковим атрибутом у людини є захисна маска. На сьогоднішній день існує багато різновидів масок та респіраторів. Як повідомляє "Дивогляд", із посиланням на ВВС, Фонд охорони здоров’я Великої Британії провів дослідження та з'ясував, який з цих захисних засобів найбільше захищає людину. 

Так, зокрема, фахівці виокремили респіратори FFP3. На їхню думку вони можуть захистити людину на 100% краще за усі існуючі на сьогоднішній день хірургічні маски. 

Вони провели експеримент із залученням медичних працівників, які мають безпосередній контакт із пацієнтами, зараженими на COVID-19. Результати показали, що лікарі, які використовують медичну маску мають на 47% вищий ризик заразитися на коронавірус ніж ті, хто використовує респіратор FFP3.

"Носіння високоякісного респіратора FFP3 може забезпечити до 100% захисту. Водночас використання звичайних хірургічних масок може збільшити ризик зараження персоналу", – зазначили автори дослідження.

Однією з причин фахівці називають той факт, що звичайні медичні маски зазвичай нещільно прилягають до обличчя людини. У цей час, спеціальні респіратори навпаки прилягають дуже щільно та здатні фільтрувати інфекційні аерозолі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чому не можна носити одноразову маску декілька днів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ