Еректильна дисфункція

Чи провокує вакцина від COVID-19 безпліддя або сексуальну дисфункцію – учені

Shutterstock

Виявилося, що вірус завдає шкоди статевому органу

Учені з Університету Маямі (США) провели дослідження щодо впливу вакцини та коронавірусу на репродуктивну систему чоловіків. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sciencealert.

Науковці зафіксували потенційні далекосяжні наслідки для чоловіків різного віку, тобто вони враховували навіть молодший та середній вік. У ході дослідження фахівці проаналізували тканини яєчок шести чоловіків, які померли від COVID-19.

Вони зафіксували, що один з покійних мав вірус у тканинах, а ще троє втратили певну кількість сперматозоїдів. Інший досліджуваний учасник, який одужав від COVID-19, через кілька місяців здав аналіз і дізнався, що інфекція ще знаходиться у його яєчках.

"Наша команда також виявила, що COVID-19 вражає статевий орган. Обстеження двох чоловіків показало, що вірус був присутній там через 7-9 місяців після постановки діагнозу COVID-19. В обох чоловіків розвинулася важка еректильна дисфункція, ймовірно, тому, що інфекція призвела до зниження кровопостачання статевого члена", – розповів Ранджит Рамас з Університету Маямі.

Чоловік
Чоловік
Фото: Shutterstock

За словами експертів, якщо мужчина відносно легко перенесла захворювання, то вона все одно може зіткнутися з важкою еректильною дисфункцією після того, як одужає.

"У той же час наше дослідження за участю 45 чоловіків показало, що мРНК-вакцини Pfizer і Moderna безпечні для чоловічої репродуктивної системи. Однією з причин сумнівів із приводу вакцинації є думка багатьох чоловіків, що щеплення від COVID-19 можуть вплинути на чоловічу фертильність. Наше дослідження показує зворотне", – стверджують учені.

За словами науковців, це стало лише першим кроком на шляху дослідження взаємозв'язку між чоловічим сексуальним здоров'ям і COVID-19. Саме тому вони планують продовжувати вивчати це питання.

До речі, "Дивогляд" повідомляв про те, у якому віці людини вакцина від COVID-19 найменш ефективна.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ