Кава може спровокувати зменшення мозку та недоумство – вчені

Науковці у рамках довгострокового проєкту збирали дані про різні показники здоров'я і спосіб життя учасників, зокрема щодо споживання кави.

До цього масштабного дослідження залучили 17 702 учасники, яким було від 37 до 72 років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sciencealert.

За словами епідеміологині з Університету Південної Австралії Кітті Фам, кава – "один з найпопулярніших напоїв у світі", але треба брати до уваги "потенційні наслідки для здоров'я" від її споживання.

"Це найбільш широке дослідження взаємозв'язку між кавою, вимірами об'єму мозку, ризиком виникнення недоумства і ризиком виникнення інсульту. Це також найбільше дослідження, в якому розглядаються дані об'ємної візуалізації мозку і широкий спектр супутніх чинників", – зазначила вона.

Кава
Кава
Фото: Shutterstock

Читайте також: Учені назвали найкориснішу ранкову каву

Фахівці стверджують, що кава по-різному впливає на мозок (наприклад, підтримує бадьорість), але наукова спільнота все одно не може бути цілком у них впевнена. Це обумовлено їх суперечливістю, коли учені аналізували будь-який зв'язок між кавою, слабоумством і обсягом мозку.

Науковці у новому дослідженні взяли до уваги такі змінні, як стать, вік, вага і тривалі хвороби. У підсумку вони знайшли зв'язок між споживанням великої кількості кави і меншим загальним об'ємом мозку учасників, а також мова йде про підвищений ризик появи недоумства.

Експерти не розглядали, чим конкретно може обернутися скорочення об'єму мозку. Безумовно, сіра та біла речовина важливі для контролювання моторних і сенсорних функцій, тим не менш важко знайти зв'язок між меншою кількістю цих речовин і конкретним результатами у поведінці або мозковій активності.

Окрім цього, об'єм мозку зменшується природно, коли людина стає старшою. Також завдяки деяким дослідженням учені отримали дані про можливість зв'язку між об'ємом мозку і слабоумством.

"Беручи до уваги всі можливі зміни, ми з'ясували, що велике споживання кави було в значній мірі пов'язано зі зменшенням об'єму мозку. По суті, вживання більше шести чашок кави на день може піддати вас ризику захворювань мозку, таких як слабоумство і інсульт", – зазначила епідеміологиня.

Кава
Кава
Фото: Depositphotos

Читайте також: Експерти назвали найшкідливіші види кави та чаю

Наразі важко пояснити, чим обумовлені ці процеси. Учені планують проведення ще багатьох досліджень для отримання даних про взаємодію кофеїну та кави з мозковими клітинами.

Можливо, що взаємозв'язок кофеїну з аденозиновими рецепторами у головному мозку – причина цих змін, але все ж таки вони можуть бути обумовлені взаємодією кави та інших частин тіла (наприклад, серцево-судинної системи).

Зазначимо, що самолікування може завдати шкоди вашому здоров'ю, а тому за будь-яких сумнівів щодо стану свого організму варто звернутися до медиків.

Читайте також: Алергія на амброзію: коли починається, симптоми та як з нею боротися – поради

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше