Втома

Кава не рятує від утоми – дослідження

Shutterstock

Ваш мозок не буде працювати краще після чашки кави після безсонної ночі

Учені з факультетів психіатрії та психології Університету штату Мічиган провели дослідження, щоб визначити, наскільки ефективно кава допомагає подолати негативний вплив недосипу на когнітивні здібності. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на статтю, опубліковану у журналі Американської психологічної асоціації Journal of Experimental Psychology: Learning, Memory, and Cognition.

Виявилося, що, хоча кава й дає тимчасовий прилив енергії та може зменшити сонливість, вона не рятує від втоми і не може замінити сон.

Дослідники провели експеримент, в якому брали участь 275 добровольців. Їх розбили на дві групи: перша провела безсонну ніч в лабораторії, другій дозволили спати вдома. Після цього вранці обом групам дали капсулу кофеїну і плацебо, а потім попросили пройти тест на концентрацію уваги і виконати кілька завдань.

Учасники, які не спали вночі, виконали усі завдання гірше. Кофеїн допомагав їм впоратися лише з легкими завданнями, але більшість учасників провалили більш складні.

Таким чином, фахівці виявили, що, хоча кава додає енергії і навіть покращує настрій, вона не змусить вас мозок працювати краще і не замінить повноцінний сон.

Учені також нагадали, що постійний брак сну погано впливає на когнітивні здібності людини, погіршує настрій і знижує імунітет, що особливо небезпечно  в умовах пандемії.

Раніше "Дивогляд" публікував 5 порад з харчування, які допоможуть легше засинати і краще спати вночі. 

Також ми писали про лайфхак від психолога, як навчитися засинати за 5 хвилин.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ