Кава

Кава може зашкодити зору – дослідження

Shutterstock

У людей із генетичною схильністю високі дои кофеїну значно підвищують ризик розвитку глаукоми

Учені Медичної школи Ікана при медичному центрі Маунт-Синай (Нью-Йорк, США) виявили, що вживання значної кількості кофеїну може викликати розвиток глаукоми. Результати дослідження опубліковані у журналі Ophthalmology. Про це пише MedicalXpress, передає "Дивогляд".

Фахівці вивчили зразки ДНК 120 тисяч пацієнтів віком від 39 до 73 років. Учасники дослідження повідомили, скільки чашок кави і інших кофеїновмісних продуктів вони вживають на день. Дослідження тривало три роки.

Серед пацієнтів, у яких не було визначено генетичної схильності до глаукоми і високого очного тиску, вживання кофеїну ніяк не позначилося на здоров’ї очей. Однак у тих учасників дослідження, які мали генетичну схильність до очних хвороб, високі дози кофеїну у 3,9 разів підвищували ризик виникнення глаукоми.

Під високою дозою мається на увазі 480 мг кави на день – це приблизно 4 чашки.

При глаукомі внутрішньоочний тиск перевищує норму, що призводить до незворотних дефектів зору, включаючи зниження гостроти зору, зменшення візуального поля і атрофію зорового нерва. У найгірших випадках це може призвести до сліпоти.

Нагадаємо, раніше учені встановили, скільки чашок кави на день можуть бути шкідливими для серця.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ