Учені

Учені визнали, що причиною поширення коронавірусу міг бути витік із лабораторії

Shutterstock

Питання походження вірусу досі погано досліджене

Міжнародна група вчених написала колективного листа, у якому закликала наукову та політичну спільноту докласти всіх зусиль, щоб визначити реальну причину поширення коронавірусу SARS-CoV-2. Цей лист від імені 18 дослідників опубліковано у журналі Science, передає "Дивогляд".

Науковці нагадали, що у травні 2020 року Всесвітня асамблея охорони здоров’я просила генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) тісно співпрацювати з партнерами з метою визначення походження SARS-CoV-2. Тоді китайська сторона надала експертам дані і зразки, на основі яких фахівці визначили два можливих сценарії поширення вірусу: інцидент в лабораторії або зооноз (передача вірусу від тварини до людини). Перший сценарій був класифікований як малоймовірний, а другий – як найбільш ймовірний.

Однак учені наполягають на тому, що обидві теорії не були розглянуті достатньо ретельно. Зокрема, у звіті на 313 сторінок можливості інциденту в лабораторії виділено лише 4 сторінки.

На думку авторів листа, через те, що даних недостатньо, необхідно серйозно ставитися до обох сценаріїв і ініціювати ретельне розслідування, мінімізуючи конфлікт інтересів. Для цього дослідницькі лабораторії повинні опублікувати дані, які слід розглянути незалежним експертам.

Нагадаємо, раніше дослідники виявили, що коронавірус навчився інтегруватися у ДНК людини.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ