Здоров'я

Учені розповіли, які повсякденні справи підвищують ризик інсульту

Shutterstock

Дослідження тривало майже 10 років

Дорослі у віці до 60 років, чиї дні наповнені малорухливим дозвіллям (що включає використання комп’ютера, телевізора чи читання) і малою фізичною активністю, мають більший ризик інсульту, ніж люди, які є більш фізично активними. Про це йдеться у новому дослідженні від медиків Американської асоціації серця (ААС), пише "Дивогляд" із посиланням на MedicalXpress.

За даними ААС, дорослі щодня проводять  у середньому 10,5 годин, сидячи перед телевізором, комп’ютером чи смартфоном. Найбільше часу перед екранами проводять люди, віком від 50 до 64 років.

Статистика також показує, що у 2010 році смертність через інсульт у людей, яким понад 65 років, зменшилася. Натомість, від цієї хвороби почало помирати більше молодших людей (від 35 до 64 років).

Попередні дослідження показують, що чим більше людина проводить часу за малорухливими заняттями, тим більшим для неї є ризик інсульту або іншого серцево-судинного захворювання.

Учені майже 10 років спостерігали за 143 тисячами учасників дослідження, які вели різний спосіб життя і мали різний рівень активності.

За час спостереження відбулося 2 965 інсультів. Майже 90% з них – ішемічний інсульт. Це найпоширеніший тип інсульту, який виникає, коли судина, що постачає кров до мозку, закупорюється.

Виявилося, що люди різного віку, які мали низьку фізичну активність і 8 і більше годин сидячого часу на день, мали в 4,2 раза більший ризик інсульту, ніж ті, хто сиділи чи лежали 4 години на день.

Найменш активна група старшого віку мала у 7 разів вищий ризик інсульту.

Тому лікарі рекомендують більше часу проводити за активними заняттями. Це може бути спортзал, пробіжка або навіть звичайна прогулянка.

Нагадаємо, нещодавно вчені назвали найкорисніший чай для мозку, який дозволяє йому залишатися в тонусі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ