Руки молодої і літньої людини

Учені навчилися омолоджувати мозок за допомогою пересадки калу

Shutterstock

У піддослідних покращилися когнітивні здібності і підвищився імунітет

Учені з Ірландського національного університету провели незвичайний експеримент, результатом якого стало омолодження організму мишей. Про це пише "Дивогляд" із посиланням на статтю у журналі Nature Aging.

Дослідники пересадили фекальну мікробіоту молодих мишей старим тваринам і виявили, що у них зміцнів імунітет, покращилися когнітивні здібності, знизилася тривожність, відновився рівень вітаміну А і експресія генів, пов'язаних зі старінням мозку, склерозом і хворобою Альцгеймера.

У старих гризунів після трансплантації, крім усього іншого, відновився рівень гальмівного медіатора ГАМК. Він важливий при віковій зміні когнітивних функцій. Також нові мікроорганізми вплинули і на метаболізм амінокислот.

На думку біологів, такі позитивні зміни пов’язані з тим, що бактерії кишечника синтезують певні речовини, які потрапляють у мозок через кров.

Раніше схожий експеримент проводили на рибках. Пересадка калу змогла продовжити життя старих особин.

Учені впевнені, що цю технологію з часом можна буде використовувати для терапії літніх людей.

Нагадаємо, раніше учені виявили, що коронавірус викликає дегенеративні зміни у мозку літніх людей, які схожі на хворобу Альцгеймера.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ