Вакцинація, щеплення

Які препарати для вакцинації від COVID-19 дозволені для використання в Україні – МОЗ

Shutterstock

Вакцини поділяються на три види, які дещо відрізняються між собою

Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило перелік препаратів для вакцинації від коронавірусу, які офіційно дозволені для використання у країні. Про це повідомляє "Дивогляд". 

Зазначається, що препарати для щеплення поділяються на три види: векторна, інактивована та мРНК-вакцина.

Векторна вакцина відрізняється тим, що у ній використовується модифікований вірус – вектор. Саме цей компонент й відповідає за вироблення шиповидного білка коронавірусу та доставляє його в клітини. У відповідь на це організм виробляє антитіла. 

До переліку дозволених в Україні векторних вакцин належить лише препарат фармацевтичної компанії AstraZeneca.

Інактивована вакцина вже містить у своєму складі "мертвий" вірус, на який реагує організм людини, виробляючи імунітет. В Україні інактивовану вакцину представляє препарат CoronaVac/Sinovac Biotech.

Найпопулярнішою вважається мРНК-вакцина. Вже з назви можна зрозуміти, що цей препарат містить у своєму складі молекули мРНК, які "програмують" шипоподібний білок вірусу SARS-CoV-2, а коли він потрапляє в організм людини, то імунітет починає виробляти антитіла. Серед мРНК-вакцини в Україні дозволено використання препаратів Moderna та Comirnaty/PFIZER-BioNTech.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, яка вакцина від COVID-19 найкраща.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ