Фахівець розповіла, яка наразі існує "реальна проблема", пов'язана з коронавірусом
На думку завідувачки кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця Ольги Голубовської, для отримання розгорнутих даних про ефективність вакцин від COVID-19 треба, щоб минув певний час. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Obozrevatel.
"Однозначно сказати, яка з вакцин більш ефективна, не можна. Для оцінки має минути щонайменше п'ять років спостережень. Але вже стає зрозумілим, що будь-які вакцини від COVID-19 не захищають від інфікування, проте вони унеможливлюють важкий перебіг захворювання, тобто працюють як вакцини проти грипу. Природний імунітет дає кращий захист, ніж вакцинація. Мільйонами років відпрацьовані взаємодії мікро- і макроорганізму дозволяють нам інфікуватися щодня багатьма збудниками навіть без ознак будь-якого нездужання", – розповіла Голубовська.
Існують дані, що захист від першого коронавірусу 2002 року зберігається протягом 17 років. Також деякі люди можуть зберігати адекватний захист від SARS-CoV-2 і після того, як вакцинуються.
Справа у тому, що наразі дослідники обмежені лише 11 місяцями спостережень, а тому поки що занадто рано для остаточних висновків щодо вакцин.
"Реальною проблемою є нові штами COVID-19, які вислизають як від природного, так і від поствакцинального імунітету. Однак в інфектології є поняття перехресного імунітету, тому все одно певний захист зберігається", – зазначила Голубовська.
До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що серед українців змінився головний перший симптом коронавірусу.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!