Лікарня

У ПАР зафіксували новий штам COVID-19

Shutterstock

Новий варіант коронавірусу виявили у ПАР, Великій Британії, Швейцарії, Португалії та інших країнах

У понеділок, 30 серпня, фахівці з ПАР заявили, що у їх країні зафіксовано новий штам коронавірусу з підвищеним ступенем мутації. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Eyewitness.

Учені з Національного інституту інфекційних захворювань стверджують, що ПАР може зіткнутися з новою варіацією коронавірусної інфекції. Міністерство охорони здоров'я країни вже звернулося до ВООЗ, яка спостерігає за розвитком подій.

Новий штам ідентифікували як "C.1.2". Його вперше виявили у травні цього року в Мпумалангу і Гаутенгу, коли у ПАР була третя хвиля COVID-19. Приблизно через місяць його зафіксували у Квазулу-Натале і Лімпопо, а також у Великій Британії та Китаї.

Вже до середини серпня штам виявили у 3-х провінціях ПАР, а також Швейцарії, Португалії, Ботсвані, Конго, Маврикії та Новій Зеландії.

Генеральний директор МОЗ ПАР Анбал Піллей заявив, що поширеність "C.1.2" наразі має низькі показники, але його геноми збільшуються кожного місяця – у травні новий штам становив 0,2% від усіх секвенованих геномів, а вже у липні – 2%.

Експерти вважають, що поява нового варіанту COVID-19 обумовлена тривалою пандемією і накопиченням додаткових мутацій, внаслідок чого він уникнув імунної відповіді.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що серед українців змінився головний перший симптом коронавірусу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ