Комар, москіт

Паразити під шкірою: у Києві зареєстрували рідкісну хворобу – симптоми (фото)

Фото з відкритих джерел

Захворювання лікують хірургічним шляхом

У трьох мешканців столиці України зафіксували рідкісну хворобу – дирофіляріоз. Мова йде про паразитарне захворювання, яке провокує круглі гельмінти роду Dirofilaria. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Вечірній Київ".

Захворювання діагностовано у 3-х мешканців. Воно проявляється в утворенні підшкірних вузлів. Лікування дирофіляріозу здійснюється шляхом хірургічного видалення паразиту.

"На дирофіляріоз хворіли два мешканці Дарницького району та один мешканець Дніпровського району, два чоловіки та одна жінка. Гельмінтів розміром 11 см, 7 та 12 см (фрагмент) було вилучено хірургічно із зони лівого ока (у двох випадках), правої кисті (в одному випадку). Рекомендовано проведення специфічного та симптоматичного лікування та спостереження у лікаря протягом року", – стверджують у держустанові "Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України".

Симптоми хвороби:

  • Набряк
  • Почервоніння
  • Пухлина

Цей паразит вміє мігрувати під шкірою, а протягом доби дирофілярія здатна переміщуватися на відстань до 30 см. Саме тому шкірне ущільнення може змінити місцезнаходження.

Специфічною ознакою дирофіляріозу є скарги хворого на те, що у нього щось ворушиться під шкірою. Людина заражається через укус комара, а до появи пухлини проходить як мінімум один місяць. Інколи процес може тривати 2 роки.

Переносники хвороби – малярійні та немалярійні комарі. Люди починають хворіти після укусу інфікованого комара.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що вчені назвали тривожні сигнали, які свідчать про наближення смерті.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ