"Будьмо обачні": біологи назвали найнебезпечніші рослини в Україні – список і фото

В Україні існують рослини, які можуть бути небезпечними для людського здоров'я. Деякі з них можуть навіть спровокувати смерть.

Передусім фахівці розповіли про привабливий Борщівник Сосновського, який має велетенські білі суцвіття. Вони схожі на парасольки. За словами біологів, це небезпечна рослина, бо якщо її сік попаде "на шкіру людини під дією ультрафіолетового (сонячного) випромінювання", то можуть з'явитися опіки.  Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Кременецький ботанічний сад.

Борщівник Сосновського
Борщівник Сосновського
Фото: Shutterstock

Зазвичай опіки з'являються на ураженій ділянці тіла через 1-2 дні після контакту. Виникаючі "характерні почервоніння та водянисті пухирі важко заживають".

Науковці називають цю рослину "heracleum". Найменування пов'язане з давньогрецьким персонажем Гераклом, який символізує неймовірну силу та нездоланність.

"Яскраво-червоні, налиті соком ягоди, вводять в оману людей. Звабливі отруйні рослини, які називаються вовче лико звичайне, або вовчі ягоди звичайні. Для маленьких, допитливих дошкільнят достатньо з’їсти 7-10 таких ягід, щоб викликати значне отруєння або ж летальний кінець. Підступність рослини полягає не лише у плодах. Листя, кора, сік, навіть мед, зібраний із цієї рослини, викликають отруєння. Проте саме так довелося вижити цій деревній рослині", – стверджують біологи.

Вовчі ягоди
Вовчі ягоди
Фото: Кременецький ботанічний сад / Facebook

Окрім цього, небезпечними можуть бути ягідки чорниці, які схожі на "плоди воронячого ока". Цю привабливу рослину дуже легко помітити. Особлива небезпека характерна її плоду, листям і корінню.

Наші пращури вірили, що вороняче око може "розчарувати" людину, яку хтось "зачарував". Ці ягоди тримали при собі, щоб захиститися від інфекційної хвороби.

Вороняче око звичайне
Вороняче око звичайне
Фото: Shutterstock

"Цінний, проте смертельно отруйний, болиголов – рослина "від Бога та диявола", "ангела та чорта", трава-убивець. Виділяє активні фітонциди, які викликають сильні головні болі при їх вдиханні. Особливо сильний запах буває у сонячну безвітряну погоду", – йдеться у повідомленні.

Древні греки користувалися болиголовом як "офіційним" ядом. Є версія, що ним був отруєний філософ Сократ.

Болиголов
Болиголов
Фото: Shutterstock

"Тому будьмо обачні. Краса буває небезпечна", – підсумували у Кременецькому ботанічному саду.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що українцям загрожують отруйні павуки з 4 щелепами, які стрибають і кусаються.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше