Куди поїхати на вихідні: 5 мальовничих куточків України, які треба встигнути відвідати цього літа

Зовсім скоро країна відсвяткує свій 30-й день народження. І з цієї нагоди в українців буде одразу чотири вихідних дні, які можна витратити на подорож.

Нам дуже пощастило, адже в Україні є багато чудових місць. І ми впевнені, що у багатьох з них ви ще не бували. Тож пакуйте рюкзаки, і вперед. "Дивогляд" розкаже, куди можна поїхати у маленьку подорож.

Актівський каньйон, Миколаївська область

Це місце називають "Долиною диявола", "Малим Кримом" чи "українським Гранд-каньйоном".

Можете собі явити провалля завглибшки 50 метрів посеред голого степу? Це єдиний каньон у Європі, який має геолого-ландшафтні показники, що подібні до знаменитих каньйонів у Північній Америці.

Між стрімкими скелями звивається вужем річка з моторошною назвою Мертвовід. У долині цієї ріки знаходяться заховання древніх скіфських царів. За переказати, скіфи відправляли тіла своїх правителів в останню путь за течією.

Ще за однією легендою, на берегах річки відбулася велика битва між запорізькими козаками і турками, після якої все навколо було встелено мертвими тілами. Учені ж пов'язують назву річки з наявністю великої кількості сірководню в її водах.

Актівський каньйон входить до складу природного парку "Бузький Гард". Він входить до списку семи природних чудес України і вважається однією з найстаріших ділянок суші в Євразії.

Можна подивитися скільки завгодно фото чи відео, однак всю велич цього місця можна відчути, лише побувавши тут насправді.

Оптимістична печера, Тернопільська область

Це не просто печера, а найдовша гіпсова печера у світі! Її довжина становить 260 км і учені досі не дослідили її до кінця. Чудове місце для любителів незвичайних відчуттів, правда?

Поблукати у лабіринтах приїжджають дослідники зі всього світу. Для туристів є екскурсії з різними рівнями складності – як для досвідчених екстремалів, так і для сімей з дітьми. Детально про те, як потрапити на екскурсію, можна дізнатися на офіційному сайті.

Ви нарешті зможете побачити, що воно таке – сталактити, сталагміти і геліктити. І навіть знайти справжні підземні озера.

Дземброня, Івано-Франківська область

Якщо ви шукаєте не екстриму, а релаксу, важко вигадати щось краще, ніж усамітнитися в горах.

Дземброня – одне із найвисокогірніших сіл в Україні, яке розмістилося на схилах Чорногірського хребта. Постійно у селі живуть всього 300 людей, тому тут можна заховатися від цивілізації, милуючись прекрасними краєвидами.

Недалеко від села знаходиться гора Вухатий камінь (1864 м над рівнем моря). Вона має незвичну форму і є одним з улюблених місць для фотографій. А ще тут можна зустріти найкрасивіші гірські світанки.

На північно-східному схилі гори розташовані Дзембронські водоспади. А ще через Вухатий камінь можна пройти до гори Піп Іван, де знаходиться астрономічна і метеорологічна обсерваторія.

Бакота, Хмельницька область

Останніми роками це місце стає все більш популярним. На місці, де зараз розкинулося широке плесо води, колись було село. У 1981 році під час будівництва Дністровської ГЕС, село затопили і на його місці утворилася Бакотська затока.

Над водосховищем нависають білі скелі, у яких заховався печерний монастир, збудований ще у дохристиянські часи. Спочатку печери, які нараховують 4 тисяч років, слугували як місце для поклоніння природнім силам язичниками. А згодом там розташувався Михайлівський монастир, який можна побачити і зараз.

Бакота, до речі, знаходиться всього за 55 км від Кам’янця-Подільського – ще одного чудового місця, яке точно варто відвідати.

Білокузьминівські стовпи, Донецька область

Білокузьминівські крейдяні скелі
Білокузьминівські крейдяні скелі
Фото: muzey-dokm.pp.ua

Ще одне місце, щоб "заземлитися", видихнути і відключитися від повсякденної рутини.

Це неймовірні крейдяні скелі, які сформувалися 90 млн років тому. Колись тут було море, населене древніми молюсками, тож зараз на уламках крейди можна знайти залишки панцирів.

Найвища скеля – гора Меч. Її висота становить 25 метрів. У 16 ст. запорізькі козаки використовували її в якості спостережного пункту. Біля підніжжя гори можна побачити гроти та печери – в одній із них 100 років тому жив православний відлюдник Степан Босий. Своє прізвисько він отримав через те, що ні в яку пору року не носив взуття.

Неподалік скель у середині 20 століття знайшли стоянку древніх людей, які вміли воготовляти знаряддя праці і зброю для полювання із кременя.

Щоб знайти Білокузьминівські стовпи, треба від’їхати всього на 15 км на схід від Краматорська.

Читайте також:

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше