Мандруємо Україною: унікальні рожеві озера Херсонщини

Попри всі його недоліки, карантин має й одну значну перевагу – замість закордонних курортів багато українців відкриває для себе прекрасні куточки нашої країни

Сьогодні Дивогляд 5.UA розкаже вам про прекрасні рожеві озера Херсонщини, адже середина літа – ідеальний час для того, щоб побачити ці місця.

Своїм рожевим кольором вода в озерах зобов'язана водорості Dunaliella salina. Зараз, коли спекотно, вода в озерах випаровується і колір стає ще насиченішим.

Мабуть, найвідомішим рожевим озером в Україні є Лемурійське. За різними оцінками, його солоність становить від 250 до 300 проміле – це майже стільки ж, як і в Мертвому морі. Тому на воді можна спокійно лежати, а грязі біля озера мають цілющі властивості.

Більшість туристів їдуть до селища Григорівка (приблизно дві години автомобілем від Херсона), звідки до озера треба проїхати ще 8 км. Біля села зробили великі купальні та беруть по 30 грн з людини, яка бажає відвідати озеро з цілющим брудом та рожевою солоною водою. У ці гроші входить паркінг та душ із прісною водою.

Але туристичний блог "Омріяна" радить їхати не до Григорівки, де зазвичай сотні туристів, а в село Іванівка на мис Березіна. Там ви не знайдете інфраструктури і душових кабін, але й людей значно менше, що в умовах карантину – досить важливо. Хоча з кожним роком це озеро стає все більш відомим і популярним. Зараз навіть де-інде починає з'являтись інфраструктура для туристів та обговорюється будівництво санаторію.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Зазначається, що Лемурійське озеро має потенціал стати українським Мертвим морем, оскільки вода цієї водойми дуже багата на різноманітні мінерали, кислоти, вуглеводи, азотисті речовини, солі. А грязі Сивашського лиману мають лікувальні властивості, тому сюди приїжджають люди лікуватись від вегето-судинної дистонії, псоріазу та інших захворювань.

Ще одне рожеве озеро Херсонщини – Генічеське. Воно розташоване в селищі Приозерне на півночі Арбатської стрілки. Ще 150 років тому у середині 19 століття тут знаходився єдиний в Україні сольовий промисел і видобувалась цінна бета-каротинова сіль. Таких копалень у всьому світі є лише чотири.

Саме з цього місця у 16 столітті починався славнозвісний Чумацький шлях, яким чумаки возили сіль.

Щоб дістатися цього рожевого озера, необхідно автомобілем доїхати до Арабатської стрілки і далі звернути у бік селища Приозерне. Орієнтиром для повороту буде табличка Пансіонат Арбатська стрілка або пансіонат Юкас. Далі необхідно їхати до руїн солезавода.

Щоб побачити всю красу озера, необхідно тут проїхати 500-600 метрів уздовж узбережжя озера ліворуч (на південь). З північного боку озеро має брудно-сірий відтінок і часто викликає розчарування у недосвідчених туристів.

Для тих же, хто хоче поєднати морські купання з водолікуванням, радять їхати в село Щасливцеве на Арабатській стрілці. Там ви знайдете і морський берег, і гаряче радонове джерело. Сезон купання починається з травня і триває до кінця вересня, а вода влітку прогрівається до +29 °С.

Раніше "Дивогляд 5.UA" писав про 5 мальовничих місць, куди можна швидко дістатися із Києва.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше