Мандруємо Україною: унікальні рожеві озера Херсонщини

Попри всі його недоліки, карантин має й одну значну перевагу – замість закордонних курортів багато українців відкриває для себе прекрасні куточки нашої країни

Сьогодні Дивогляд 5.UA розкаже вам про прекрасні рожеві озера Херсонщини, адже середина літа – ідеальний час для того, щоб побачити ці місця.

Своїм рожевим кольором вода в озерах зобов'язана водорості Dunaliella salina. Зараз, коли спекотно, вода в озерах випаровується і колір стає ще насиченішим.

Мабуть, найвідомішим рожевим озером в Україні є Лемурійське. За різними оцінками, його солоність становить від 250 до 300 проміле – це майже стільки ж, як і в Мертвому морі. Тому на воді можна спокійно лежати, а грязі біля озера мають цілющі властивості.

Більшість туристів їдуть до селища Григорівка (приблизно дві години автомобілем від Херсона), звідки до озера треба проїхати ще 8 км. Біля села зробили великі купальні та беруть по 30 грн з людини, яка бажає відвідати озеро з цілющим брудом та рожевою солоною водою. У ці гроші входить паркінг та душ із прісною водою.

Але туристичний блог "Омріяна" радить їхати не до Григорівки, де зазвичай сотні туристів, а в село Іванівка на мис Березіна. Там ви не знайдете інфраструктури і душових кабін, але й людей значно менше, що в умовах карантину – досить важливо. Хоча з кожним роком це озеро стає все більш відомим і популярним. Зараз навіть де-інде починає з'являтись інфраструктура для туристів та обговорюється будівництво санаторію.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

Зазначається, що Лемурійське озеро має потенціал стати українським Мертвим морем, оскільки вода цієї водойми дуже багата на різноманітні мінерали, кислоти, вуглеводи, азотисті речовини, солі. А грязі Сивашського лиману мають лікувальні властивості, тому сюди приїжджають люди лікуватись від вегето-судинної дистонії, псоріазу та інших захворювань.

Ще одне рожеве озеро Херсонщини – Генічеське. Воно розташоване в селищі Приозерне на півночі Арбатської стрілки. Ще 150 років тому у середині 19 століття тут знаходився єдиний в Україні сольовий промисел і видобувалась цінна бета-каротинова сіль. Таких копалень у всьому світі є лише чотири.

Саме з цього місця у 16 столітті починався славнозвісний Чумацький шлях, яким чумаки возили сіль.

Щоб дістатися до цього озера, необхідно на автомобілі доїхати до Арабатської стрілки і далі звернути до селища Приозерне. Орієнтиром буде табличка "Пансіонат Арбатська стрілка". Щоб уникнути скупчення людей, варто їхати вздовж озера на південь.

Для тих же, хто хоче поєднати морські купання з водолікуванням, радять їхати в село Щасливцеве на Арабатській стрілці. Там ви знайдете і морський берег, і гаряче радонове джерело. Сезон купання починається з травня і триває до кінця вересня, а вода влітку прогрівається до +29 °С.

Раніше "Дивогляд 5.UA" писав про 5 мальовничих місць, куди можна швидко дістатися із Києва.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше