Не Одесою єдиною: куди поїхати на море в Україні

Коли говорять про відпочинок на морі в межах України, перше, що спадає на думку – курорти Одеської області.

Однак морське узбережжя в Україні доволі широке, тож ми маємо багато чудових місць для літньої відпустки. Про це пише "Дивогляд".

Куди поїхати на море у Миколаївській області

  • Коблеве
Коблеве, Чорне море
Коблеве, Чорне море
Фото: Shutterstock

Це, мабуть, найвідоміший курорт Миколаївської області. Від Миколаєва сюди можна доїхати автобусом за 1,5 години, від Одеси – за годину. Автомобілем, звичайно, буде швидше.

У Коблевому можна знайти готелі, бази відпочинку і будинки на будь-який смак і гаманець Для дітей тут є аквапарк і парк атракціонів, а дорослі можуть здійснити екскурсі на винний завод. Відпочивальникам також радять відвідати Тилігульський лиман, відомий своїми лікувальними грязями.

  • Очаків
Очаків, Чорне море
Очаків, Чорне море
Фото: Shutterstock

Назва міста Очаків походить від давньої турецької назви Ачі-Кале – Фортеці біля моря. Це містечко розташувалося на березі Дніпро-Бузького лиману та Чорного моря, неподалік від місця, де стояв найбільший античний поліс Причорномор’я Ольвія. Тож не забудьте відвідати ці історичні місця.

Неподалік Очакова знаходиться устрична ферма, де можна посмакувати делікатесами.

  • Кінбурнська коса
Кінбурнська коса, Чорне море
Кінбурнська коса, Чорне море
Фото: Shutterstock

Ідеальне місце, якщо ви любите відпочинок у наметах і подалі від людей. Чисте морське повітря, безкрайні краєвиди і цілковитий спокій.

Купатися тут можна як у морській, так і прісній річковій воді. А доїхати найпростіше катером від Очакова.

Куди поїхати на море у Херсонській області

  • Арабатська стрілка
Арабатська стрілка, Азовське море, озеро Сиваш
Арабатська стрілка, Азовське море, озеро Сиваш
Фото: Shutterstock

Арабатська стрілка вважається найдовшим пляжем у Європі. Це понад 100 км золотого піску, який розділяє Азовське море і озеро Сиваш.

Азовське море – наймілкіше у світі, тому швидко прогрівається і чудово підходить для відпочинку з дітьми.

Найбільш розвинену інфраструктуру можна знайти біля міста Генічеськ. Поблизу Стрілкового можна відвідати гліцеринове озеро і йодо-бромне підземне джерело, а біля Щасливцевого є лікувальне гаряче джерело.

Також обов1язково відвідайте острів Бірючий, але врахуйте, що потрапити у цей заповідник можна лише з перепусткою або у складу екскурсійної групи. Тут можна побачити безліч диких тварин, птахів та рослин, які занесені до Червоної книги України.

  • Острів Джарилгач
Острів Джарилгач, олені
Острів Джарилгач, олені
Фото: Shutterstock

Це найбільший острів України і всього Чорного моря. Джарилгач не заселений, але тут можна зупинитися з наметом. Від Скадовська острів відділяють лише 7 км, тому сюди легко дістатися катером чи катамараном.

У 1902 році на острові був побудований маяк, який здалеку нагадує своїми обрисами Ейфелеву вежу. Воно й не дивно, адже архітектором маяка став учень Гюстава Ейфеля.

  • Хорли
Хорли, Пташиний острів
Хорли, Пташиний острів
Фото: Shutterstock

Це не настільки відомий курорт, як Залізний Порт чи Скадовськ, тому можна сподіватися, що тут буде менше туристів. Із Хорлів можна швидко дістатися до Асканії-Нової, "європейської пустелі" - Олешківських пісків, та Каланчацьких островів.

  • Станіслав
Станіславський каньйон, Херсонська область
Станіславський каньйон, Херсонська область
Фото: Shutterstock

Це невелике село на березі Чорного моря, у якому ви знайдете справжні гори. Від неймовірних краєвидів Херсонського "гранд-каньйону" будуть у захваті навіть досвідчені мандрівники.

Станіслав знаходиться за 42 км від Херсону. Доїхати сюди можна на авто або автобусом. Можна орендувати житло у місцевих мешканців, або розкласти намети на березі Дніпровського лиману.

Куди поїхати на море в Запорізькій області

  • Бердянськ
Бердянськ, Азовське море
Бердянськ, Азовське море
Фото: Shutterstock

Це курортне містечко на березі Азовського моря називають столицею віндсерфінгу в Україні. Щороку цей курорт відвідують понад пів мільйона людей. І це не дивно, адже тут є гарні пляжі, чиста вода і розвинена інфраструктура. Для дітей тут є аквапарк і зоопарк. Цікаво також подивитися на величезний сонячний годинник, діаметром 6 метрів.

  • Кирилівка
Кирилівка, Азовське море
Кирилівка, Азовське море
Фото: Shutterstock

Тут можна знайти досить глибоке, як для Азовського, море і довгі пляжі з чистим піском. Саме містечко розташоване між морем і двома лиманами – Молочним і Утлюкським. Сюди їдуть не лише відпочити, а й полікуватися, адже тут є цілющі грязі.

Звичайно ж, це не повний перелік курортних містечок і сіл українського Причорномор'я і Приазов'я. Хоч тут ви не знайдете європейського сервісу і турецького олл-інклюзиву, але південь України багатий природними чудесами, які варто відвідати хоча б раз у житті.

Читайте також: 10 найкрасивіших місць в Україні, які обов'язково треба відвідати цього літа

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше