Як обрати захисний засіб від сонця

Погода надворі з неймовірною швидкістю змінюється від напів зими до майже літа. Тому все більше людей почало терміново шукати засоби захисту від агресивного сонячного випромінювання.

Однак мало хто знає, що захист від сонця нам потрібен цілий рік. Особливо, якщо ви хочете, щоб ваша шкіра довше залишалася молодою і здоровою. Про це пише "Дивогляд".

УФ-випромінювання провокує старіння шкіри і збільшує ризик меланоми - раку шкіри. Сонцезахисні засоби захищають саме від цього, тому їх важливо використовувати кожен раз, коли виходите на вулицю в сонячний день.

І не варто думати, що захист потрібен лише власникам світлої шкіри. Ультрафіолетові промені можуть вражати шкіру будь-яких відтінків. Але, чим світліший тон, тим вищий рівень SPF потрібно використовувати.

Захист від сонця
Захист від сонця
Фото: Shutterstock

При виборі сонцезахисного крему варто враховувати кілька важливих факторів.

 1. Рівень SPF

Ультрафіолетове випромінювання, яке досягає земної поверхні, ділиться на два типи: ультрафіолет А (UVA) і ультрафіолет В (UVB).

Промені типу В проникають у шкіру неглибоко, але залишають опіки та рани на поверхні. А ось UVA здатні проникнути глибше у тканини, викликаючи довготривалі негативні наслідки, такі як старіння шкіри і розвиток онкологічних захворювань. Коли на упаковці з кремом ми бачимо позначку SPF – це означає рівень захисту від променів UVB.

 • Фактор SPF 2 означає, що крем захищає від 50% випромінювання В.
 • SPF 15 – 93%
 • SPF 30 – 97%
 • SPF 50 – 98%
 • SPF 100 – 99%

Різниця в 1% може здаватися несуттєвою, але вона насправді має велике значення.

Обирайте засоби із SPF не нижче 30, а якщо ви плануєте довго бути на сонці – не нижче 50. Це також стосується дітей.

 1. Захист від UVA

Щоб зрозуміти, чи захищає ваш засіб від променів типу А, потрібно пошукати позначки на упаковці. Залежно від країни виробника, вони можуть відрізнятися.

 • Наприклад, якщо у вас корейський чи японський крем, шукайте на ньому позначку PA +. При цьому, чим більше плюсів – тим вищий рівень захисту, максимально можливо – PA ++++.
 • На європейських кремах можна зустріти позначку PPD (Persistent Pigment Darkening), а у США на кремах, які захищають від UVA, пишуть "broad spectrum" - широкий спектр дії.

Важливо враховувати, що UVA-промені проходять через скло. Тому, якщо ви багато часу проводите в машині або в приміщенні з великими вікнами, вам теж потрібен сонцезахисний крем із захистом широкого спектра.

 1. Як наносити крем?

Санскрін треба наносити на шкіру доволі товстим шаром. Наприклад, на обличчя і шию вам знадобиться приблизно 5 мл засобу.

У багатьох косметичних засобах – тональний крем, помада, тощо, можна зустріти позначку про фактор SPF. Але не варто розраховувати, що це вас захистить від сонця. По-перше, там зазвичай невисокий рівень. По-друге, шар, яким ви наносите косметику, недостатній. Тому сонцезахисний крем вам все-одно знадобиться.

Не забувайте покрити захистом усі відкриті ділянки шкіри. І, якщо ви довго знаходитеся на сонці, поновлюйте шар крему що дві години.

Наносити санскрін бажано за 20-30 хвилин до початку прийому сонячних ванн.

Захист від сонця
Захист від сонця
Фото: Shutterstock
 1. Як обрати крем з найкращим складом?

Сьогодні на ринку представлені сонцезахисні креми двох видів:

 • Мінеральні (або фізичні). Головними діючими речовинами таких кремів є оксид цинку та діоксид титану. Зазвичай креми із мінеральними фільтрами мають щільну консистенцію і біле забарвлення. Вони діють як дзеркало, відбивають небезпечні UV-промені від шкіри.
 • Органічні (або хімічні). Ці креми містять органічні сполуки на основі вуглецю, такі як октисалат, авобензон, які створюють хімічну реакцію та працюють, змінюючи UV-промені на тепло, потім вивільняючи це тепло від шкіри. Вони зазвичай прозорі, мають легку текстуру і більш стійкі на шкірі. Однак, продукти хімічної реакції можуть залишатися на шкірі ,викликаючи алергію.

Тому для людей із чутливою шкірою і дітей радять використовувати креми із фізичними фільтрами. Шукайте у складі компоненти Zinc Oxide або Titanium Dioxide.

 1. Чи можна використовувати крем після закінчення терміну придатності?

Експерти категорично не радять використовувати засоби, у яких закінчився термін придатності або термін зберігання після відкриття упаковки.

Також не варто залишати крем під відкритим сонцем або у розігрітому приміщенні (наприклад, салоні авто).

Звертайте увагу на консистенцію, запах та колір засобу. Якщо помітили зміни – краще не використовуйте цей крем.

На думку експертів, чотири з п'яти випадків захворювання на рак шкіри можна було б попередити, оскільки шкоді від УФ-випромінювання, здебільшого, можна запобігти. Раніше "Дивогляд" публікував поради ВООЗ щодо того, як можна захиститися від сонця, окрім завдяки крему.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше