Повна бойова готовність: як зустріти літо і не обгоріти на сонці

Уже зовсім скоро настане літо. А з ним прийде і літня спека. І, хоча зараз погода не особливо радує теплом, треба бути готовим захистити себе від сонця

За статистикою ВООЗ, зростання захворюваності на рак шкіри останнім десятиліттям у значній мірі зумовлений впливом УФ-випромінювання під час усе більш популярних занять активним відпочинком і розваг на свіжому повітрі. Загальновизнаним вважається той факт, що надмірна дія сонячних променів є першопричиною згубних наслідків для шкіри, очей і імунної системи. На думку експертів, чотири з п'яти випадків захворювання на рак шкіри можна було б попередити, оскільки шкоді від УФ-випромінювання, здебільшого, можна запобігти.

Тому 5.UA публікує поради експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я, як захистити себе від палючого літнього сонця.

Найкращий захист забезпечують тінь, одяг і головний убір, а на відкриті частини тіла, особливо обличчя і руки, необхідно наносити сонцезахисний крем. Але використання сонцезахисних засобів ніколи не повинно бути підставою для продовження перебування на сонці.

Літня спека
Літня спека
Фото: clevelandheartlab.com

Обмежуйте час перебування на полуденному сонці

Ультрафіолетове випромінювання сонця найбільш інтенсивне з 10:00 до 16:00. По можливості обмежте перебування на сонці в ці години.

Слідкуйте за УФ-індексом

Цей важливий показник допоможе вам спланувати свою діяльність на свіжому повітрі так, щоб запобігти надмірному перебуванню під променями сонця.

Літо
Літо
Фото: wilsonpt.com

Проявляйте розсудливість, частіше ховайтеся у тіні

Прагніть перебувати в тіні в той час, коли ультрафіолетові промені найбільш інтенсивні, але майте на увазі, що тінь від дерев, парасольок, тентів, тощо не забезпечує повний захист від сонця. Пам'ятайте про "правило тіні": "Слідкуйте за своєю тінню: якщо вона коротка, негайно ховайтеся від сонця!".

Носіть сонцезахисний одяг

Крислатий капелюх забезпечує надійний захист від сонця для очей, вух, обличчя і задньої частини шиї. Сонячні окуляри, що забезпечують захист від УФ-А і УФ-Б променів на 99-100%, в значній мірі зменшують шкідливий вплив сонця на очі. Щільний і просторий одяг, що закриває якомога більшу поверхню тіла, забезпечує додатковий захист від сонця.

Жіночий капелюх
Жіночий капелюх
Фото: Asos

Використовуйте сонцезахисний крем

Необхідно рясно наносити сонцезахисний крем широкого спектра з фактором захисту 15+ на відкриті ділянки шкіри через кожні дві години або після роботи, купання, ігор або вправ на свіжому повітрі. Людям зі світлою шкірою бажано обирати сонцезахисні креми із вищим фактором захисту.

Сонцезахисний крем
Сонцезахисний крем
Фото: consumerreports.org

Не користуйтеся обладнанням і лампами для штучної засмаги

Устаткування для штучної засмаги погано впливає на шкіру і завдає шкоди незахищеним очам. Його використання краще повністю виключити.

Нагадаємо, раніше в МОЗ України прокоментували поширений міф про те, що засмага може захистити від зараження коронавірусом.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше