Відпустка-2020: топ-10 найбезпечніших пляжів Європи під час пандемії

Ви місяцями залишалися вдома і вам неодмінно потрібен простір, свіже повітря, сонце, але й насамперед безпечне місце для вас та вашої родини

Для тих, хто готовий вирушити в мандрівку, але хвилюється за свою безпеку, портал European Best Destinations опублікував перелік найбезпечніших пляжів в Європі під час літнього сезону 2020.

Найбезпечніші пляжі в Європі (під час пандемії COVID-19) були вибрані на основі різних критеріїв, таких як низька кількість людей, заражених коронавірусом (від 10 до 600 разів менше випадків COVID-19), розміри пляжів та кількість квадратних метрів, доступних для кожної людини на пляжі.

Важливими факторами при відборі також були велика пропозиція приватних вілл, туристичних квартир, малих або середніх готелів із специфікою статусу здоров'я та зобов'язань перед мандрівниками, таких як послуги з прибирання та дезінфекції номерів після кожного перебування, дотримання соціальних дистанцій. Окрім того, ці місця також розташовані поблизу лікарень, які ніколи не були переповнені під час кризи.

Від грецьких пляжів до пляжів у Португалії або навіть Литві та Польщі відкрийте для себе найдовші та найбезпечніші пляжі для літнього відпочинку в Європі. Ці пляжі (деякі з протяжністю понад 100 км) ідеально підходять для безпечного відпочинку: навіть у пік сезону тримати відстань не буде проблемою.

1. Превеза (Греція)

Первеза, Греція
Первеза, Греція
Фото: Pit stock

Греція – одна з європейських країн, найменш уражених коронавірусом (до 50 разів менше, ніж будь-яка інша європейська країна). Греція вже вжила багатьох заходів безпеки та гігієни, щоб забезпечити мандрівникам безпечний відпочинок. Наприклад, фільтри кондиціонерів змінюються після кожного перебування, і відстань в 4 метри є обов'язковою між кожною пляжною парасолькою.

Якщо ви шукаєте найбезпечніше місце в Європі, Превеза – це те, що вам треба. Пляж Моноліті, головний пляж Превези, має довжину 22 км і ширину до 80 метрів. Цей пляж є найдовшим в Європі. Його площа становить сотні тисяч квадратних метрів, тож вам не доведеться боротися, щоб знайти гарне місце, поправити пляжну парасольку і провести спокійні дні на сонці. Хоча пляж Моноліті не єдиний у Превезі, звичайно, є і багато інших.

2. Компорта (Алентежу, Португалія)

Компорта, Португалія
Компорта, Португалія
Фото: europeanbestdestinations.com

Іноді на цьому пляжі можна побути годинами і нікого не зустріти. Донедавна тут на коні їздила Мадонна і вона могла насолодитися спокоєм цього пляжу, який простягається на 20 км. Алентежу – один із регіонів, котрі найменше постраждали від коронавірусу в Європі (до 600 разів менше випадків коронавірусу в Алентежу, ніж у будь-якому іншому регіоні Європи).

Португалія має сотні кілометрів чудових пляжів уздовж своєї берегової лінії, ідеально підходить для сімейного відпочинку. Пляж Компорта знаходиться всього за декілька кілометрів від Лісабона, однієї з найкрасивіших столиць Європи. Цей пляж ніколи не переповнений (навіть у липні чи серпні), і він пропонує туристичні апартаменти, приватні вілли та невеликі готелі. Тут завжди є багато місця для пляжної парасольки та пляжного рушника.

До речі, Португалія впровадила сертифікат "Безпечно та чисто", щоб гарантувати розміщення, яке відповідає всім заходам безпеки здоров'я.

3. Півострів Гель (Польща)

Півострів Гель
Півострів Гель
Фото: Curioso Photography

Разом із Португалією та Грецією, Польща – одна із найменш вражених коронавірусом країн. Там є до 20 разів менше випадків, ніж у найбільш уражених країнах Західної Європи. Тут лікарні ніколи не були перевантажені, і Польща має більше лікарняних ліжок на одного жителя, ніж у багатьох європейських країнах, як Нідерланди чи Швейцарія.

До півострова Гель можна дістатися орендованим автомобілем від Гданська. Пляж у цьому місці – це величезна смуга піску, довжиною 35 км і шириною від 30 метрів до 3 км. Тут буде добре як тим, хто любить просто полежати на піску, так і тим, хто любить активний відпочинок. На велосипеді за кілька днів можна об'їздити весь півострів і насолодитися красою цього унікального місця в Європі.

4. Пляж Порто Санто (Мадейра, Португалія)

Порто Санто
Порто Санто
Фото: Cicero Castro

Після місяців ув'язнення це ідеальне місце для відпочинку на природі. Мадейра – це архіпелаг, що складається з декількох островів. Є Мадейра, головний острів, але також інші невеликі острови, такі як Порто Санто, де всього 5500 жителів.

Золоті піщані пляжі Порто Санто є всесвітньо відомими. Крім того, що це місце ідеально підходить для розслабляючого відпочинку, пісок тут славиться лікувальними властивостями.

5. Пляж Галікунас (Корфу, Греція)

Галікунас
Галікунас
Фото: Simon Dannhauer

Благословенний богами Корфу – один із найзеленіших грецьких островів з винятковою флорою та фауною. Усього за 40 хвилин на машині від аеропорту Корфу відкрийте для себе один із найдивовижніших та найбільших пляжів на цьому острові мрії. Порадуйте себе катанням на параплані і політайте над цим вузьким і довгим золотим піщаним пляжем.

6. Пляж Għajn Tuffieħa, Рів'єра (Мальта)

Għajn Tuffieħa
Għajn Tuffieħa
Фото: imagesef

На Мальті випадків коронавірусу зафіксовано до 55 разів менше, ніж у найбільш постраждалих європейських країнах. А лікарняних ліжок на одного жителя тут більше, ніж у Фінляндії, Ірландії чи Великій Британії. Оскільки на Мальті епідемія була дуже обмеженою, лікарні ніколи не були переповнені, і за потреби вони зможуть розмістити мандрівників.

Ви можете чудово провести час на одному із численних пляжів Мальти. Але якщо ви дійсно хочете усамітнитися, можете відвідати Гозо – це острів, менший за головний. Він ідеальний для любителів природи, туристів або дайвістів.

7. Мейя Прая (Лагуш, Португалія)

Мейя Прая
Мейя Прая
Фото: Vitaly Fedotov

Ще одне місце з одним із найнижчих рівнів ураження коронавірусом в Європі. У Лагуші є дуже приємний історичний центр із традиційними магазинами, модними барами та кафе, фруктовим та рибним ринком та деякими чудовими пляжами.

Найбільший пляж ЛагушаМейя Прая. Хоча "мейя" португальською означає "середній", Мейя Прая – це найбільший пляж у цьому місці. На цьому дуже довгому пляжі чекає майже 5 км золотого піску. Навіть у розпал сезону вам не доведеться "боротися", щоб знайти навколо себе кілька квадратних метрів дрібного золотистого піску, і безпечні відстані будуть дотримані.

8. Пляж Юрмали (Латвія)

Юрмала
Юрмала
Фото: Ikars

Юрмала – це місце з позначкою EDEN (European Destinations of Excellence – особлива відзнака Європейської Комісії за високу якість послуг та повагу до навколишнього середовища). 33 км дрібного чистого піску чекають на вас в одному з найкращих оздоровчих напрямків Європи.

Окрім морського повітря (у 100 разів менше навантажених мікробами, ніж у будь-якому центрі міста), у повітрі Юрмали пливе солодкий аромат сосен. Поєднання двох ароматів дуже добре для людей, особливо для тих, хто має проблеми з диханням.

9. Пляж Ніда (Литва)

Ніда
Ніда
Фото: Michele Ursi

Ніда розташована за 1 годину їзди автомобілем від Клайпеди (4 години від столиці Вільнюса). Більше 100 км дрібного піску чекають на вас у цьому особливому місці, майже відрізаному від решти світу.

Море, дюни, ліс і ви – ось програма для вашого наступного відпочинку. Литовські та німецькі мандрівники дуже цінують цей приморський курорт, розташований на перешийку Керландії. Керландський перешийок довший за 100 км. Це ідеальне місце для відпочинку подалі від натовпу. Тут можна кататися на велосипедах, займатися кайтсерфінгом, віндсерфінгом та іншими видами активного відпочинку.

10. Пляж Бінц (острів Рюген, Німеччина)

Бінц
Бінц
Фото: Pawel Kazmierczak

Цей пляж, завдовжки 5 км, є одним із найкрасивіших і найдовших у Німеччині. Якщо Німеччина постраждала від коронавірусу в 10 разів більше, ніж деякі європейські країни, земля Мекленбург – Західна Померанія майже не відчула впливу пандемії. Тут у 80 разів менше випадків коронавірусу, ніж у найбільше постраждалих країнах.

Острів Рюген – ідеальне місце для любителів природи. Бінц – один із найвідоміших курортів на цьому острові, але ви можете забронювати відпочинок в Селейні, Герені або будь-якому іншому місці на острові і не розчаруєтесь.

А для тих, хто про відпустку зараз може лише мріяти, 5.UA пропонує подумки перенестися в найпрекрасніші місця планети за допомогою вебкамер, які в реальному показують, що там відбувається.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше