Отруйний жовтосумий павук Хеіракантіум

"Будьте обережні!": українцям загрожують отруйні павуки з 4 щелепами, які стрибають і кусаються – фото

Олександр Ківшар / Facebook

Свідок появи рідкісної для України істоти розповів про симптоми укусу та методи його лікування

Мешканець Куп'янська (Харківщина) Олександр Ківшар попередив українців, що він помітив отруйного жовтосумого павука Хеіракантіума. Він має чотири щелепи, вміє стрибати та боляче кусається. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на його Facebook.

"Будьте уважні та обережні!", – почав свою оповідь користувач.

За словами чоловіка, павук проник у його будинок вночі. Раніше Хеіракантіум був дуже рідкісним створінням в Україні, але останнім часом його появу зафіксували у Криму, Одеській, Запорізькій, Кіровоградській та Дніпропетровській областях.

Олександр припускає, що істоту могли випадково завезти у Куп'янськ з речами морські відпочивальники. Він розповів, що на початку осені цей павук стає активнішим, а тому треба бути дуже обачним.

"Адже павук, якого потурбували, стрибає вперед і миттєво своїми гострими нижніми щелепами проколює шкiру людини. А всього у павука чотири щелепи, які рухаються окремо одна від одної у двох площинах", – зазначив чоловік.

Отруті цього створіння властивий нейротоксичний ефект, бо це стає причиною сильного болю, набряків, підвищеної температури й артеріального тиску. Також мешканець Куп'янська зазначив, що отрута цього павука не смертельна, але все одно може значно вплинути на здоров'я людини.

Потерпілі відчують "пeкучий, сильний бiль". На місці укусу з'являється набряк, який швидко поширюється.

"Якщо вас укусив павук і ви не знаєте, чи нeбeзпeчний він, то сфотографуйте його, це допоможе його ідентифікувати, якщо у вас виникнуть симптoми інтокcикації отрyтою. Промийте рaну водою і прикладіть лід. Якщо за годину всі наслідки укусу: біль, печіння, почервонiння, нaбряк не зменшилися – звертайтеся до лікaря", – пише Олександр.

Якщо ж людина встигла помітити істоту на собі до укусу, то не варто її бити – замість цього треба обмотати руку тканиною і скинути його, або звернутися по допомогу до тих, хто поряд.

Читайте також: Паразити під шкірою: у Києві зареєстрували рідкісну хворобу – симптоми (фото)

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ