Епідеміолог

Ще заразніший і смертоносніший: учені описали новий штам коронавірусу Йота

Depositphotos

Нову мутацію вперше виявили в США

Група американських вчених з Колумбійського університету і Відділу здоров’я і психічної гігієни Нью-Йорка опублікувала результати свого дослідження щодо нового штаму коронавірусу, який отримав назву Йота (Iota) або B.1.526. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на сервер препринтів medRxiv.

Штам Йота вперше було виявлено в США наприкінці 2020 року. З листопада 2020 по квітень 2021 року медики збирали дані щодо пацієнтів лікарень Нью-Йорку. Виявилося, що хворі, у яких підтвердили штам SARS-CoV-2 B.1.526 передається на 15-25% швидше, ніж інші відомі нині варіації коронавірусу.

Окрім того, Йота значно підвищує ризик смерті серед різних груп населення. Зокрема:

  • Серед осіб віком 45-64 років смертність збільшилася на 46%
  • Серед осіб 65-74 років – на 82%
  • Серед осіб 75+ років – на 62%.

Нові варіанти, такі як B.1.526, ймовірно, поширюються в популяції за кілька тижнів до першого виявлення, а часткове вислизання від імунної системи (наприклад, стійкість до терапевтичних антитіл) може звести нанівець попередні медичні досягнення і збільшити смертність.

Учені підкреслюють, що своєчасна підготовка і ретельний моніторинг варіантів SARS-CoV-2, їх епідеміологічних характеристик і тяжкості захворювання мають вирішальне значення для реагування на пандемію COVID-19, оскільки він залишається глобальною загрозою суспільному здоров'ю.

Нагадаємо, раніше розробник вакцини Astra Zeneca заявив, що сформувати колективний імунітет до коронавірусу через його постійні мутації неможливо.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ