Лікарня

На важкість перебігу коронавірусу впливає рівень цукру в крові – дослідження

Shutterstock

Учені намагаються зрозуміти, чому деякі люди переносять COVID-19 безсимптомно, а інші - з важкими ускладненнями

Швейцарські вчені створили науковий проект Blue Brain, метою якого було визначити, чому деякі люди переносять коронавірусну хворобу безсимптомно, а деякі – потрапляють до реанімації і помирають. Про це пише "Дивогляд" із посиланням на EurekAlert!.

За допомогою нейромережі дослідники проаналізували майже 400 тисяч досліджень про SARS-CoV-2 і інші коронавіруси, які були опубліковані у вільному доступі.

Виявилося, що найчастіше у дослідженнях згадується одна біологічна зміна у пацієнтів – метаболізм глюкози. Високий рівень глюкози пов’язаний із більш важким перебігом  COVID-19. У людей із високим цукром у крові частіше спостерігалося ураження легень, тромбози, поліорганна недостатність та інші серйозні симптоми.

Blue Brain підкреслює, що результати не підтверджені експериментально, і називає свої висновки гіпотезою.

Нагадаємо, нещодавно учені розповіли, що коронавірус спричиняє дегенеративні зміни у мозку літніх людей, які схожі на хворобу Альцгеймера. У людей старше 60 років часто виникають проблеми із пам'яттю і підбором слів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ