Вакцинація

Упродовж якого часу щеплення від COVID-19 захищає організм від небезпеки – вірусолог

Shutterstock

Ефект від вакцинації утримується значно довше, ніж вважається

Вакцинація від COVID-19 з кожним днем стає все більш затребуваною процедурою у боротьбі з вірусом. "Дивогляд" із посиланням на РБК-Україна розповідає, наскільки довго можуть захищати ці щеплення.

Лікар-вірусолог на ім’я Володимир Широбоков розповів, що імунітет, що виробляється у людини в результаті проходження повного курсу вакцинації від коронавірусу, насправді ж утримується значно довше, ніж вважається. 

Існує ймовірність, що спеціальний препарат, який вводять в організм людини через щеплення ефективно діє упродовж року, а може навіть і більше, за рахунок клітинного імунітету. 

"Є дані, що стійкість проти вірусу може тривати і кілька років за рахунок клітинного імунітету. Так було з першим SARS-CoV. У деяких людей, які перехворіли, і сьогодні зберігається резистентність проти цього вірусу!, – припустив Володимир Широбоков.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що бустерна доза вакцини Sinovac у 2,5 раза ефективніша у боротьбі з COVID-19.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ