Вакцинація

Вчені розробляють вакцину проти усіх коронавірусів

Shutterstock

Препарат вже встигли протестувати на людях

Сьогодні по всьому світу на порядку денному стоїть питання вакцини від коронавірусу. Спільнота вчених з Медичної школи Duke-NUS та Національного центру інфекційних захворювань Сінгапуру (NCID) вирішила створити препарат, який може подолати усі штами ковіду, у тому числі й давні. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на News Medical.

Спочатку вчені провели дослідження, під час якого приділили увагу вже наявній на сьогоднішній день мРНК-вакцині Pfizer-BioNTech. Фахівці помітили, що у щеплені даним препаратом активно виробляються антитіла, які можуть повністю нейтралізувати кілька варіантів коронавірусу.

Мова йде не лише про вірус SARS-CoV-2, який активно поширився у 2020 році, але й про SARS-CoV-1, який утворився ще на початку 21 сторіччя.

На основі свого відкриття дослідники створили універсальний препарат для щеплення, який вже встигли протестувати на людях.

До експерименту фахівці залучили:

  • 8 осіб, які вже хворіли на SARS-CoV-1;
  • 10 осіб, які перехворіли на SARS-CoV-2;
  • 10 цілком здорових осіб.

В усіх добровольців зафіксували імунну відповідь. Після цього зробили щеплення новоствореною вакциною і знову зафіксували імунну відповідь. Порівнявши дані, вчені побачили, що ті особи, які у свій час перехворіли на коронавірус 2003 року, до вакцинації мали в своєму організмі антитіла до вірусу SARS-CoV-1, але не до SARS-CoV-2. Після проходження повної процедури щеплення ці показники зросли і стали на одному рівні;

"Наше дослідження вказує на нову стратегію розробки вакцин наступного покоління, яка не тільки допоможе нам контролювати поточну пандемію COVID-19, але також запобігти або знизити ризик майбутніх пандемій, викликаних схожими вірусами”, – заявив директор відділу досліджень і навчання інфекційних захворювань NCID Девід Лай.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що ефективність вакцини від коронавірусу знижується вже на другий тиждень після щеплення.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ