Вакцинація

Бустерна чи ревакцинальна: для чого і коли треба щепитися третьою дозою

Shutterstock

Додаткове щеплення необхідно робити виключно за рекомендаціями лікаря

Вакцинація від COVID-19 сьогодні є найефективнішим способом боротьби з вірусом SARS-Cov-2. Обов'язковими є щеплення двома дозами препарату від коронавірусу, але, водночас, вже поговорюють й про додаткові дози: бустерну та ревакцинальну. Як ці щеплення відрізняються між собою і у яких випадках їх треба робити розповідає "Дивогляд". 

Голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій надав пояснення кожній з цих доз та розповів про їхню відмінність. Так, фахівець зазначив, що звичайної додаткової дози (ревакцинальної) потребує категорія людей, у яких після проходження повного курсу вакцинації не була вироблена імунна відповідь на препарат.

Щодо бустерної дози, її варто робити за шість місяців після отримання другого щеплення. Введення третьої бустерної дози посилює ефект попередніх двох. 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) офіційно рекомендує зробити щеплення ще й бустерною дозою. На яку саме категорію людей це поширюється читайте у матеріалі "Дивогляду".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ