Вчені, дослідники, науковці

Аналогів немає в усьому світі: українські вчені створили вакцини від COVID-19

Shutterstock

Препарати не потрібно буде вводити в організм шляхом щеплення

З поширенням вірусу SARS-Cov-2 по всьому світу в Україні почали активно займаються розробкою вакцини від COVID-19. Які препарати вже існують та чим вони відрізняються розповідає "Дивогляд" із посиланням на ФАКТИ

На сьогоднішній день українські вчені створили два препарати, що можуть побороти коронавірус. Один з них – білковий, а другий – клітинний.

На початку осені вчені зі Львівського інституту біології виграли грант у розмірі 10 млн грн на розробку вакцини. Ці кошти вклали у створення білкового препарату, дослідження якого вже проводять у Польщі на гризунах. В Україні відповідних для цього лабораторій поки що немає.

В основу препарату увійшли гуманізовані дріжджі, що мають на своїй поверхні вірусні білки. За рахунок цього виробництво вакцини можна назвати досить економним та унікальним, оскільки схожих аналогів у світі зафіксовано не було. 

"Є інші подібні вакцини, які мають за свою основу білок шипа Covid-19, але вони отримуються на клітинах ссавців, або на клітинах комах. Ми отримуємо на клітинах дріжджів – це легше та дешевше. Вони мають тип модифікації білка подібний до людського", – розповіли вчені.

Якщо дослідження пройде вдало, то наступними експериментаторами препарату стануть хом'яки, потім примати і вже після цього його випробовуватимуть на добровольцях. 

Над другим варіантом вакцини – клітинним, науковці працюють вже понад три місяці. Цей препарат також створювався на основі дріжджів, однак виявився значно простішим та економнішим у виробництві.

"Ми мобілізували на поверхню клітини дріжджів шматочок білка вірусу SARS-CoV-2. Сподіваємося, що така конструкція під час потрапляння в організм спершу дослідних мишок даватиме імунну відповідь – формуватимуться антитіла", – каже заступник директора з наукової роботи Інституту біології клітини Костянтин Дмитрук.

Відомо, що препарат буде представлено у вигляді спрею або пігулок. Вводити його в організм людини шляхом щеплення не потрібно. 

Читайте також: Німецька фармацевтична компанія створила ефективні пігулки від COVID-19 – їх вже ліцензують у ЄС.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ