Лікарня

У Чехії зафіксували новий штам COVID-19 – що про нього відомо

Shutterstock

Вперше новий варіант зареєстрували у Великій Британії

У Чехії вперше зафіксували три випадки інфікування AY 4.2. Йдеться про різновид штаму коронавірусу Дельта. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на iDnes.

Фахівці з Європейського центру профілактики та контролю захворювань наразі вивчають AY 4.2 для з'ясування його стійкості до вакцини та лікування.

"Його частота дещо зростає в європейських країнах, наприклад у Великій Британії. Згідно з результатами досліджень, цей підваріант активніше передається, але має приблизно таку ж стійкість до антитіл, як і інші різновиди штаму Дельта", – стверджують учені.

Дослідників також серйозно турбує мутація E484K, але поки що у країні не спостерігали її поширення.

"Чеські лабораторії секвенували в цілому 7 176 зразків в рамках Дельта-мутації й не знайшли підваріант E484K в жодному з них", – стверджує керівниця Національної референтної лабораторії Гелена Іржинцова.

Зазначимо, що вперше цей штам був зареєстрований на території Великої Британії. AY 4.2 називають нащадком варіанту Дельта (B.1.167.2) з двома характерними мутаціями у шипі: Y145H і A222V.

До речі, раніше "Дивогляд" повідомляв про те, яка категорія людей вважається найбільш небезпечним поширювачем COVID-19.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ