16 країн ЄС дозволили в'їзд українцям із "червоної зони", до 4 в'їзд заборонено: повний список і умови

Станом на 17 листопада 2021 року 16 країн Європейського Союзу офіційно дозволили подорожі для громадян України, яку нещодавно виключили з "зеленого списку".

Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на МЗС України.

Умови в'їзду до європейських країн
Умови в'їзду до європейських країн
Фото: ілюстрація МЗС

Українцям заборонено в'їзд у 4 європейські країни:

 • Болгарія
 • Сан-Марино
 • Мальта
 • Білорусь

У які країни ЄС можна подорожувати з України:

Австрія

В'їзд дозволено за умови повної вакцинації будь-якою з вакцин, що використовуються в Україні. Якщо остання вакцинація, необхідна для повної імунізації, була зроблена більше ніж за 14 днів до в'їзду  та була проведена не довше ніж 270 днів тому. Сертифікат має бути оформлений  виключно на англійській або німецькій мові із зазначенням кількості зроблених доз і типу вакцини. Допускається сертифікат у додатку "Дія".

Або за умови підтвердження про одужання після захворювання на COVID-19 (медична або офіційна довідка про те, що інфекція була подолана за останні 180 днів, чи медична або офіційна довідка від лікаря із зазначенням наявності нейтралізуючих антитіл, не старша ніж 90 днів), довідка має бути оформлена англійською або німецькою мовами.

В'їзд з негативним ПЛР-тестом можливий за умови проходження 10-денного карантину.

Бельгія

В'їзд дозволено за умови наявності сертифікату, що визнається країнами ЄС та Шенгенської Угоди, про повний курс вакцинації від COVID-19.

Данія

вимагається дійсний Covid-сертифікат ЄС або еквівалентний йому. Covid-сертифікат, виданий українським Єдиним порталом державних послуг "Дія", приймається.

Ірландія

Можна подорожувати за умови наявності сертифікату про вакцинацію (можна у додатку Дія) або ПЛР-тесту, зробленого не пізніше, ніж за 72 години для невакцинованих. Зауважте, наявність негативного результату тесту на антиген не надають Вам право на в'їзд в Ірландію.

Естонія

В'їзд дозволено за умови наявності сертифікату про повний курс вакцинації однією з вакцин: Comirnaty (BioNTech/Pfizer), AztraZeneca/ Vaxzevria / Covishield, CoronaVac) проти COVID-19.

Кіпр

Усім пасажирам необхідно пройти реєстрацію на платформі CyprusFlightPass  за 48 годин до вильоту.

Вакциновані пасажири, що мають  чинний СЕРТИФІКАТ міжнародного зразку (паперовій/електронний формат Додатку Дія; паперовий сертифікат з порталу Дія (з QR code); паперове свідоцтво ВООЗ (жовтий сертифікат), виданий сімейним лікарем), виданий органами державної влади визначених країн, в т.ч. України, незалежно від їх громадянства, можуть подорожувати в Республіку Кіпр без додаткових тестів.

Нідерланди

потрібен сертифікат про повну вакцинацію вакциною, схваленою Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) або Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

Необхідно також подати:

 • Роздруковану і заповнену "Декларацію про вакцинацію від COVID-19";
 • (з 13 листопада 2021 року) негативний результат тесту на COVID-19 ;
 • доказ вакцинації, визнаний Нідерландами;
 • підтвердження Вашого зворотного рейсу;
 • візу (за необхідності)

Декларацію про вакцинацію мають заповнити усі мандрівники віком від 12 років, які прибувають з-поза меж Шенгенської зони. Діти віком до 18 років, які подорожують з вакцинованими батьками або законними опікунами, звільняються від цієї вимоги, але повинні пред'явити для огляду негативний результат тесту на COVID-19.

Хорватія

В'їзд дозволено за наявності документального підтвердження туристичної мети поїздки (бронювання/оплати готелю/апартаментів), з невідкладних особистих/сімейних причини, подорож з діловою метою (запрошення від бізнес партнера), з метою навчання, участі у змаганнях чи наявності дозволу на роботу та проживання в Хорватії.

Необхідно надати один із підтверджуючих документів:

– документ, який підтверджує негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше 72 годин з моменту тестування до моменту перетину хорватського кордону, або швидкий тест на антиген – RAT на SARS-CoV-2, який визначають спільно країни Європейського Союзу, зроблений не пізніше 48 годин до моменту перетину хорватського кордону;

– сертифікат про щеплення, який свідчить, що особа вакцинована двома дозами вакцини від Covid-19, яка використовується в країнах-членах ЄС (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sinopharm) не пізніше 14 днів від моменту в'їзду в Хорватію та не є старішою за 365 днів. Якщо вакцина передбачає одну дозу (Janssen/Johnson&Johnson), то вакцинація повинна бути здійснена не пізніше 14 днів від моменту в'їзду в Хорватію;

– медичну довідка про те, що особа одужала від COVID-19 і отримала одну дозу вакцини протягом 8 місяців від зараження вірусом, за умови, що особа була щеплена в межах 365 днів до моменту перетину кордону;

-позитивний результат ПЛР-тесту, або швидкого тесту на антиген, згаданий у пункті 1, що підтверджує, що особа одужала від вірусної інфекції SARS-CoV-2, який був проведений за попередні 365 днів, та який є давнішим за 11 днів з дати прибуття до пункту перетину кордону, або довідка про те, що особа одужала від COVID-19, видана лікарем;

– за відсутності одного з чотирьох вищезазначених документів в'їзд до Хорватії може бути дозволений за умови зобов'язання перебування на самоізоляції до здачі тестів на території Хорватії за свій кошт. Після отримання результатів тестів особа звільняється від самоізоляції. За відсутності можливості здачі тестів самоізоляція триває 10 днів.

Діти до 12 років звільняються від обов'язку тестування, якщо подорожують з батьками/опікунами, які мають негативний результат ПЛР-тест, швидкий тест на антиген чи підтвердження лікаря, що особа хворіла на Covid-19.

Читайте також: Як "захопити" цілий ряд сидінь у літаку – лайфхак

Чехія

В'їзд дозволено громадянам України, які пройшли повний курс щеплення (вакциною, сертифікованою Європейською агенцією з лікарських засобів, а саме: Vaxzevria (AstraZeneca), Spikevax (Moderna), Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Janssen, Covishield за умови, що після вакцинації другою дозою минуло щонайменше 14 днів. Підтвердити вакцинацію під час прикордонного контролю потрібно: українським міжнародним ковід-сертифікатом, сформованим у мобільному додатку "Дія" (з QR кодом), його паперовим аналогом (з QR кодом) або сертифікатом, виданим в країні ЄС.

Перед в'їздом до Чехії потрібно в обов'язковому порядку заповнити в'їзний формуляр за посиланням: https://plf.uzis.cz/. Отримане на e-mail підтвердження про заповнення формуляру (роздруковане або збережене на мобільному пристрої) слід пред'явити під час прикордонного контролю.

Швеція

Швеція визнає видані в Україні цифрові сертифікати вакцинації проти COVID-19, які можуть бути перевірені та підтверджені такими ж технічними можливостями, які використовуються для підтвердження цифрових сертифікатів ЄС.

Водночас, під час в'їзду до Швеції для громадян України, у яких відсутній цифровий COVID-сертифікат України, залишається чинною вимога щодо наявності негативного результату ПЛР-тесту, тесту на антиген, LAMP, TMA на COVID-19, зроблені за 72 години до прибуття. Ця вимога поширюється на іноземців віком від 18 років.

Перелік вакцин, схвалених Швецією:

 • Comirnaty (COVID-19 vaccine BioNtech Tozinameran)
 • Spikevax (COVID-19 vaccine Moderna)
 • Vaxzevria (COVID-19 vaccine AstraZeneca)
 • COVID-19 vaccine Janssen
 • COVID-19 vaccine AstraZeneca/SKBio
 • COVISHIELD (Serum Institute of India COVID-19 vaccine)
 • COVID-19 vaccine BIBP/Sinopharm
 • CoronaVac (COVID-19 vaccin Sinovac)

Франція

Немає обмежень для в'їзду, якщо громадянин України вакцинований однією із вакцин, визнаних Європейським агентством лікарських засобів (EMA) і дозволених для використання на території Франції. До їх числа належать вакцини Pfizer/Comirnaty, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield і Jansen/Johnson & Johnson. При цьому вакцинація вважається повною, якщо минуло 28 днів з часу вакцинації вакциною Janssen і 7 днів з часу другої дози у разі вакцинації іншими вакцинами – Pfizer, Moderna, AstraZeeca/Vaxzevria/Covishield). Для контролю на кордоні вимагають пред'явити тільки документ, що підтверджує вакцинацію та заповнити заяву про відсутність симптомів Covid-19 та/або про відсутність контактів з особами, що захворіли на Covid-19.

Правила, що застосовуються до вакцинованих дорослих, поширюються за тих самих умов на супроводжуючих їх неповнолітніх дітей, незалежно від того, вакциновані вони чи ні.

Словаччина

Дозволено в'їзд повністю вакцинованим особам. Визнаються карткаи ЄС або сертифікат про щеплення, сертифікати інших країн, в тому числі в додатку "Дія" за умови, що такий сертифікат містить необхідну інформацію  словацькою, чеською або англійською мовами.

Для  в'їзду на територію Словаччини всі особи віком від 12 років та 2 місяців зобов'язані зареєструватись за посиланням: https://korona.gov.sk/ehranica, підтвердити реєстрацію на кордоні, а також бути готовими підтвердити реєстрацію під час перебування на території країни.

Іспанія

Починаючи з 22 листопада Іспанія дозволяє в'їзд до країни з туристичною метою лише тим українцям, які пройшли повний курс вакцинації. Визнаються всі вакцини, які офіційно використовуються в Україні.

При перетині кордону потрібно надати сертифікат про повний курс вакцинації та завчасно заповнити формуляр санітарного контролю на сайті spth.gob.es. Отриманий після заповнення форми QR код потрібно зберегти.

Правила поширюються на усіх подорожуючих, віком від 12 років.  Діти віком до 12 років можуть в’їжджати без довідки про вакцинацію у супроводі батьків, які мають сертифікат про вакцинацію.

Латвія

В'їзд до країни дозволено для громадян України, які мають:

 • COVID-сертифікати про повну вакцинацію країн-членів ЄС ЄЕП, Швейцарії та Великої Британії;
 • COVID-сертифікати про повну вакцинацію (пройшло 14 днів з моменту щеплення), які отримано у мобільному додатку "Дія" (можна як в електронному, так і паперовому вигляді) з QR-кодом для їх перевірки та є сумісними з діючою системою визнання сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 у Латвійській Республіці (у разі некоректного відображення інформації при спробі сканування QR-коду, варто перезавантажити/оновити сертифікат про вакцинацію у додатку "Дія").

Умови будуть переглядатися щотижня.

Греція

Вимоги для в'їзду на територію Греції громадянам України (https://travel.gov.gr): 

 • обов'язкове заповнення спеціальної форми PLF (бланк локації пасажира заповнюється на кожну особу окремо) за 24 години до перетину кордону (travel.gov.gr);
 • надання сертифікату про щеплення із зазначенням інформації, що минуло 14 днів з часу повної вакцинації проти Covid-19, кількості отриманих доз та дати  їх проведення (також з 05 липня ц.р. для внутрішнього переміщення між островами паромом або літаком). Допустимі вакцини: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca / Oxford, Novavax, Johnson + Johnson / Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm та інші;
 • або надання негативного результату лабораторного молекулярного ПЛР-тесту на SARS-CoV-2, який зроблений не раніше ніж за 72 години (рахуючи від часу взяття забору до прибуття на пункт пропуску в Грецію). Зазначена вимога також застосовується з 05 липня ц.р.  для внутрішнього переміщення між островами паромом або літаком);
 • або наявність негативного результату лабораторного тесту на антиген (швидкий тест), який необхідно зробити не раніше ніж за 48 годин до прибуття. Зазначена вимога також застосовується з 05 липня ц.р. для внутрішнього переміщення між островами паромом або літаком);
 • або надання довідки (сертифікату) про перенесену коронавірусну хворобу SARS-CoV-2, видану через 30 днів після дати першого позитивного тесту, та яка діє протягом 180 днів після нього;
 • або пасажири також можуть мати при собі в цифровій або надрукованій формі європейський цифровий сертифікат Covid-19 (EU DIGITAL COVID-19 CERTIFICATE), а також цифрові сертифікати третіх країн, в тому числі у додатку "Дія" з QR-кодом з інформацією про вакцинацію або результат останнього теста – експрес-тест (48 годин) або ПЛР-теста (72 години).  

Кожному в'їжджаючому в Грецію, незалежно від наявності у нього вищевказаних свідоцтв, буде проведено експрес-тестування на Covid-19. У разі відмови громадянина від проходження тесту, компетентні органи мають право заборонити в'їзд в країну.

Фінляндія

Подорожуючі з України, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19, звільняються від обов’язкового тестування та проходження карантину за умови, що від дати отримання другої дози вакцини covid-19 пройшло 7 днів.

Фінською стороною визнаються наступні вакцини:

 1. Comirnaty (Pfizer-BionTech)
 2. Spikevax (попередньо Moderna)
 3. Vaxzevria (попередньо AstraZeneca)
 4. Janssen (Johnson&Johnson)
 5. BIBP/Sinopharm
 6. COVISHIELD
 7. CoronaVac

Сертифікат, що підтверджує повну вакцинацію, має бути перекладений англійською мовою та містити наступну інформацію про особу: 

 • ім’я та дата народження особи, яка отримала повний курс вакцинації;
 • інформація про отриману вакцину;
 • дати отримання першої дози та другої дози вакцин (УВАГА! з дати отримання другої дози вакцини проти COVID-19 має пройти мінімум 7 днів);
 • Інформація про місце отримання вакцини;
 • підпис лікаря та печатка медичного закладу, де була проведена вакцинація.

Громадяни України, що не мають підтвердження повного курсу вакцинації під час перетину державного кордону Фінляндії, мають надати один із таких документів:

 1. Сертифікат, що підтверджує отримання першої дози вакцини, що визнається Фінляндією. При цьому обов’язковим є проходження ПЛР-тесту через 72 годин після прибуття до Фінляндії.
 2. Сертифікат, що підтверджує негативний результат ПЛР-тесту, зроблений в Україні не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону. При цьому обов’язковим є проходження ПЛР-тесту через 72 годин після прибуття до Фінляндії.
 3. Без наявності зазначених вище документів або за наявності підтвердження про те, що особа перехворіла на Covid-19, громадяни України будуть направлені на проходження ПЛР-тесту на прикордонному пункті контролі. При цьому обов’язковим є проходження ПЛР-тесту через 72 годин після прибуття до Фінляндії.

Проходження двох ПЛР-тестів після приїзду до Фінляндії є безкоштовним для усіх подорожуючих. Запис на проходження ПЛР-тесту можливий через сайт https://www.finentry.fi/en.

Про детальні умови перетину кордону можна дізнатися на порталі міністерства закордонних справ України.

Читайте також: Як провезти багаж у салоні літака, не сплачуючи за нього – поради від блогера

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як заощадити на подорожах завдяки котам

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше