коронавірус

В Україні зафіксували перший випадок захворювання COVID-штамом "Омікрон"

Shutterstock

Заражений нещодавно приїхав з Об'єднання Арабських Еміратів

В Україні зафіксували перший випадок захворювання на COVID-штам "Омікрон". Як повідомляє "Дивогляд" про це розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Вірус виявив Центр громадського здоров’я України у ніч на 18 грудня за результатами повногеномного секвенування.

Заражений нещодавно повернувся з  Об'єднаних Арабських Еміратів. Ймовірно, що у тій країні людина мала контакт з хворим на коронавірус.

Повідомляється, що зараз фахівці досліджують людей, які мали контакт із зараженим в Україні, а також проводять якісне епідеміологічне розслідування.

У свою чергу міністр охороні здоров'я України Олег Ляшко ще раз наголосив на тому, що у цей небезпечний час краще уникати поїздок закордон. Зокрема, до країн, де був зафіксований "Омікрон"

"За можливості, уникайте поїздок закордон у регіони, де циркуляція штаму "Омікрон" домінує", – сказав міністр.

Разом із цим, фахівці закликають людей до проходження повного курсу вакцинації від COVID-19 наявними на сьогодні препаратами. Не варто забувати, що світом вирує також агресивна Дельта, яка вже спричинила велику кількість смертей. 

ВАКЦИНАЦІЯ В УКРАЇНІ

На сьогоднішній день процедура вакцинації на території нашої держави є загальнодоступною. Кожна людина має право на отримання двох обов'язкових щеплень. Українці можуть обрати будь-який препарат, що офіційно зареєстрований в Україні.

Читайте також: Які препарати для вакцинації від COVID-19 дозволені для використання в Україні – МОЗ.

Незважаючи на це, багато-хто нехтує вакцинацією. Одні недооцінюють небезпечність вірусу, а іншим ця процедура протипоказана

Читайте також: Протипоказання до вакцинації: де отримати довідку та чи звільняє вона від щеплення – Ляшко.

Варто пам'ятати, що за будь-яких обставин, людина повинна продовжувати дотримуватися протиепідеміологічних заходів безпеки. Під ними мається на увазі носінням маски та дотриманням соціальної дистанції. 

Це стосується не лише дорослих та вакцинованих осіб, але й дітей, яким вже виповнилося 12 років. 

Читайте також: З якої причини вакциновані від COVID-19 зобов'язані носити захисні маски – Ляшко.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав для чого і коли треба щепитися третьою дозою.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ