Вакцинація

У Німеччині чоловік власноруч створив "вакцину" та щепив нею понад 50 людей – фото

Shutterstock

Препаратом зацікавилися сотні добровольців

У Німеччині поліція перервала посеред аеропорту акцію "вакцинації від COVID-19" препаратом, створеним власноруч власником аеропорту і професором медицини Вінфрідом Штьоккером. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на DW.

Це сталося у німецькому місті Любек. До втручання правоохоронців 50 людей в аеропорту встигли зробити собі укол, а усього кількість бажаючих пройти через цю процедуру перевищувала 200 людей. Якщо підозри виправдаються, то дії засновника "вакцини" кваліфікують як порушення закону про лікарські засоби.

Повідомляється, що 74-річний Штьоккер створив "вакцину" у власній лабораторії і спочатку перевірив її на собі, родичах і друзях. Після цього щепитися захотіли десятки добровольців.

Професор медицини стверджує, що він заснував свою розробку на "рекомбінантному антигені, який можна легко та дешево отримати у пробірці". Аналогічним принципом дії характеризується вакцина Novavax, заявку якої про реєстрацію у ЄС наразі розглядають.

Вінфрід Штьоккер
Вінфрід Штьоккер
Фото: Carsten Rehder / dpa / picture alliance

Проблема у тому, що Штьоккер не отримав офіційний дозвіл, дослідницький протокол і доклінічний допуск. Також він не провів повноцінні дослідження у клінічних умовах.

Цікаво, що у вересні минулого року чоловік розповів про свої дослідження фахівцям із Інституту Інститут імені Пауля Ерліха, які реєструють у ФРН вакцини і займаються моніторингом цієї галузі. Штьоккер бажав розширення дослідів для підтвердження ефективності препарату, але у підсумку в інституті вирішили звернутися до прокуратури.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що суд оштрафував медсестру, яка спеціально не зробила понад 8 тис обов'язкових щеплень для дітей.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ