Коронавірус

Вакцини можуть не впоратися: чи небезпечний новий COVID-штам Омікрон і чим він відрізняється від інших

Shutterstock

Цей варіант є ще більш агресивний, ніж попередні

Світом активно поширюється новий агресивний COVID-штам Омікрон. Він вже був зафіксований у понад 15 країнах, у тому числі, й у Європі. "Дивогляд" із посиланням на Інститут молекулярно біології та генетики розповідає вам детальніше про цей варіант та яку небезпеку він несе за собою.

Омікрон (В.1.1.529) вперше був виявлений у Ботсвані та Південній Африці. За результатами дослідження стало зрозуміло, що походить цей штам з певної групи вірусів, які пов'язані зі штамом Альфа.

Відмінністю цього штаму від попередників є кількість мутацій. У раніше відомих штамах їх налічувалося близько 10-15, а Омікрон має вдвічі-тричі більше – 34. 

Коронавірус потрапляє в організм та клітини людини через шипоподібний S-білок. На основі цієї інформації були створені препарати для вакцинації, які допомагають організму боротися із цим процесом. У випадку з величезною кількістю мутацій В.1.1.529, наявні сьогодні вакцини можуть бути неефективними проти цього варіанту.

Враховуючи це, учені вже шукають способи змінити препарати для вакцинації, підлаштовуючи під цей штам.

Разом із цим, фахівці закликають людей до проходження повного курсу вакцинації від COVID-19 наявними на сьогодні препаратами. Не варто забувати, що світом вирує також агресивна Дельта, яка вже спричинила велику кількість смертей. 

ВАКЦИНАЦІЯ В УКРАЇНІ

На сьогоднішній день процедура вакцинації на території нашої держави є загальнодоступною. Кожна людина має право на отримання двох обов'язкових щеплень. Українці можуть обрати будь-який препарат, що офіційно зареєстрований в Україні.

Читайте також: Які препарати для вакцинації від COVID-19 дозволені для використання в Україні – МОЗ.

Незважаючи на це, багато-хто нехтує вакцинацією. Одні недооцінюють небезпечність вірусу, а іншим ця процедура протипоказана

Читайте також: Протипоказання до вакцинації: де отримати довідку та чи звільняє вона від щеплення – Ляшко.

Варто пам'ятати, що за будь-яких обставин, людина повинна продовжувати дотримуватися протиепідеміологічних заходів безпеки. Під ними мається на увазі носінням маски та дотриманням соціальної дистанції. 

Це стосується не лише дорослих та вакцинованих осіб, але й дітей, яким вже виповнилося 12 років. 

Читайте також: З якої причини вакциновані від COVID-19 зобов'язані носити захисні маски – Ляшко.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав для чого і коли треба щепитися третьою дозою.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ