Коронавірус штаму "Дельта"

Як виокремити агресивну Дельту серед інших штамів – Ігор Кузін

Shutterstock

Санлікар розповів про особливості найагресивнішого штаму

Найагресивніший штам COVID-19 Дельта активно поширюється світом. Зокрема, він циркулює і в Україні. Чим цей варіант коронавірусу відрізняється від інших та які особливості має розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін, повідомляє "Дивогляд". 

Фахівець відмітив, що Дельта має певні особливості, які відрізняють її від інших штамів. 

"Дельта швидше призводить до важкої форми, у неї менший інкубаційний період. Людина на 4-5 день має яскраво виражену клінічну картину", – сказав Ігор Кузін.

Головний санлікар України відмітив, що найлегше інфікування переносять ті люди, які пройшли повний курс щеплення вакцинами від COVID-19. Більш того, дехто з цієї категорії людей може навіть не відчути на собі захворювання та його наслідки.  

Кузін зазначив, що існує процедура, яка допомагає визначити вірус, який спричинив утворення Дельти. Вона проводиться шляхом тестування на антиген. 

"Для цього на рівні первинної ланки медичної допомоги у сімейних лікарів найчастіше використовуються тести на визначення антигену. За 15 хвилин це дає змогу встановити діагноз", – уточнив головний санітарний лікар.

ВАКЦИНАЦІЯ В УКРАЇНІ

На сьогоднішній день процедура вакцинації на території нашої держави є загальнодоступною. Кожна людина має право на отримання двох обов'язкових щеплень. Українці можуть обрати будь-який препарат, що офіційно зареєстрований в Україні.

Читайте також: Які препарати для вакцинації від COVID-19 дозволені для використання в Україні – МОЗ.

Незважаючи на це, багато-хто нехтує вакцинацією. Одні недооцінюють небезпечність вірусу, а іншим ця процедура протипоказана

Читайте також: Протипоказання до вакцинації: де отримати довідку та чи звільняє вона від щеплення – Ляшко.

Варто пам'ятати, що за будь-яких обставин, людина повинна продовжувати дотримуватися протиепідеміологічних заходів безпеки. Під ними мається на увазі носінням маски та дотриманням соціальної дистанції. 

Це стосується не лише дорослих та вакцинованих осіб, але й дітей, яким вже виповнилося 12 років. 

Читайте також: З якої причини вакциновані від COVID-19 зобов'язані носити захисні маски – Ляшко.

Разом із цим, лікарка-інфекціоністка розповіла, що пандемія коронавірусу може незабаром закінчитися, а осіння хвиля – стане останньою.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав для чого і коли треба щепитися третьою дозою.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ