Вчені, дослідники, науковці

Що спільного між COVID-19 та хворобою Альцгеймера – вчені

Shutterstock

Під час обох хвороб в організмі людини відбуваються дещо схожі зміни

Вчені знайшли невідомий раніше зв'язок між COVID-19 та хворобою Альцгеймера, який збільшує ризики перебігу інфекції у важкій формі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на EurekAlert.

Фахівці встановили, що обидві хвороби спричиняють утворення в організмі людини нейрозапалень, зокрема, в головному мозку. Саме вони й утворюють нейродегенерацію, яка у свою чергу провокує Альцгеймера.

COVID-19 так само має зв'язок з мозком та сприяє появі запалень у цьому органі.

Науковці під час свого дослідження виявили асоційований з деменцією ген OAS1. Спочатку вчені з'ясували, що цей елемент сприяє збільшенню ризиків захворювання Альцгеймером до 6%, у той час, коли один з його варіантів rs1131454 підсилює розвиток дегенерації до 22%.

Фахівці також встановили, що ті варіанти гену OAS1, які сприяють появі Альцгеймера, впливають й на перебіг коронавірусу, збільшуючи його важкість на 20%. Це пояснюється тим, що і при Альцгеймера, і при COVID-19 в організмі людини відбуваються дещо схожі зміни, пов'язані з геном OAS1. 

"Деякі люди можуть мати підвищену чутливість до хвороби Альцгеймера і важкої форми COVID-19 незалежно від віку. Адже деякі імунні клітини, ймовірно, залучають загальний молекулярний механізм в обох захворюваннях", – пояснила одна з учасниць дослідження Націє Магусалі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені назвали зелень, яка захищає від хвороби Альцгеймера.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ