Свідомість

Учені назвали зелень, яка захищає від хвороби Альцгеймера – дослідження

Shutterstock

Додайте цей продукт до свого раціону

Альцгеймера – дуже важке захворювання, з яким сьогодні мають справу чимало людей переважно літнього віку. Перебіг цього захворювання впливає перш за все на головний мозок і може спричинити патологію. "Дивогляд" із посиланням на Frontiers in Aging Neuroscience розповідає вам, вживання якої зелені може знизити ризики патології внаслідок Альцгеймера та захистить мозок. 

Зелень вважається одним з найкорисніших рослинних продуктів. Її додають переважно у салати, але нутриціологи та дієтологи радять вживати цей продукт окремо і у дещо більшій кількості. 

Річ у тому, що зелень містить у своєму складі фенхол. Фахівці провели дослідження та з'ясували, що саме ця сполука може допомогти захистити ваш мозок від деменції в разі захворювання на Альцгеймера шляхом зниження нейротоксичності у клітинах мозку.

  • Фенхол міститься у багатьох продуктах, але переважно у зелені. Зокрема, базиліку. 
Базилік
Базилік
Фото: Shutterstock

Фахівці з Університету охорони здоров'я Південної Флориди (USF Health) зазначили, що важливими для здоров'я та роботи мозку є коротколанцюгові жирні кислоти – метаболіти SCFA. Проходячи через мозок, ці елементи активують рецептор вільних жирних кислот – FFAR2. Саме такий зв'язок і захищає мозок людини від токсичного накопичення білка бета-амілоїду Aβ, який утворюється через Альцгеймера.

Фахівці уважно дослідили цей процес в організмі та з'ясували, що пригальмувати  утворення цього білка та змусити механізм FFAR2 функціонувати активніше може саме фенхол. Дослідження підтвердило цю гіпотезу та довело, що цей мікроелемент дійсно знижує накопичення надмірної кількості білка Aβ і, таким чином, знищує зістарені клітини "зомбі" – нейоральні клітини, які свідчать про патологію внаслідок Альцгеймера. 

"Наше дослідження є першим, яке показує, що стимуляція механізму сприйняття FFAR2 цими мікробними метаболітами (SCFA) може бути корисною для захисту клітин мозку від токсичного накопичення білка бета-амілоїду (Aβ), пов'язаного з хворобою Альцгеймера", – зазначив головний дослідник Харіом Ядав.

Читайте також:

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені назвали найкращий чай для мозку.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше