Чума 21 століття: що варто знати про хворобу Альцгеймера

За оцінками вчених, до 2050 року у світі буде понад 100 млн людей із деменцією альцгеймерівського типу. Щороку кількість нових випадків збільшується. А лікування досі немає.

Тож не дивно, що хворобу Альцгеймера часто називають справжньою чумою 21 століття.

21 вересня у світі відзначили Всесвітній день інформування про хворобу Альцгеймера. Цього дня проводилися різні заходи, які мали на меті краще пояснити людям, що це за хвороба і чому так важливо про неї знати.

Невролог і психотерапевт Євген Скрипник розповів, за якими симптомами можна розпізнати деменцію і що зробити, щоб зберегти своє ментальне здоров’я. Про це пише "Дивогляд".

Хвороба Альцгеймера — це прогресуюче захворювання, яке починається з поступового погіршення пам’яті та розумових здібностей і може призводити до повної втрати здатності до самообслуговування та здатності комунікувати, а отже — до соціальної дезадаптації.

Люди, у яких починаються такі розлади, часто забувають якісь елементарні речі, наприклад, куди поклали ключі – а потім знаходять їх у холодильнику. Забувають , що потрібно одягти теплий одяг в холодну погоду, тощо. Тобто порушуються когнітивні функції людини.

Найчастіше хвороба Альцгеймера розвивається після 65 років.

Порушення пам‘яті в 35-55 років частіше пов’язана з недосипанням, банальною перевтомою та через тривожно-депресивні розлади.

При хворобі Альцгеймера спостерігається атрофія скроневих та тім’яних ділянок головного мозку.

Основними симптомами хвороби є:

 • порушення короткотривалої пам‘яті;
 • важко підбирати слова;
 • порушення концентрації уваги;
 • депресивний стан;
 • складнощі у виконанні повсякденних справ;

В подальшому , коли хвороба прогресує можуть приєднуватись дезорієнтація, агресивність, можуть бути галюцінації, нетримання сечі та калу.

Читайте також: Вчений виявив несподіваний симптом хвороби Альцгеймера на ранніх стадіях

Чи можна запобігти хворобі Альцгеймера?                

Відповідь фахівців – так, але не на 100%.

Що потрібно робити:

 • Ведіть здоровий спосіб життя, відмовтеся від шкідливих звичок
 • Контролюйте рівень артеріального тиску, зменшіть споживання солі та цукру
 • Нормалізуйте вагу тіла
 • Вчіть іноземні мови, віршики, більше подорожуйте
 • Спілкуйтеся, якнайбільше
 • Повноцінний та здоровий сон
 • Лікування депресії

Нещодавно учені з Фінляндії виявили, що розвитку хвороби Альцгеймера сприяє малорухливий спосіб життя. Тож вони радять багато ходити і підтримувати активність організму.

Як можна лікувати хворобу Альцгеймера?

На сьогоднішній день не існує препаратів, які допомогли б позбутися хвороби. Можна лише стримувати прояви за допомогою спеціальних препаратів, які має призначити лікар.

Нещодавно в США був зареєстрований препарат, над розробкою якого працювали 20 років. Але він впливає не на саму хворобу, а на причини її появи.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що втома здатна провокувати депресію, поганий настрій та хворобу Альцгеймера.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше