Фахівці провели дослідження на мишах, що генетично схильні до розвитку хвороби
Хвороба Альцгеймера все частіше зустрічається у людей по всьому світу. З метою відшукати шляхи її подолання вчені з Університету Східної Фінляндії провели дослідження. Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на MedicalXpress, результати виявилися несподіваними.
Особливістю хвороби є те, що її прогресування дещо змінює спосіб зберігання заліза в мозку та перешкоджає потраплянню цього мікроелемента у м'язи. Цей процес впливає на частини мозку, що відповідають за мислення, пам'ять, мову, а також рухи, та викликає дегенерацію.
Фахівці припустили, що сприятливою причиною для розвитку хвороби Альцгеймера є малорухомий спосіб життя людей. Щоб підтвердити або спростувати свою думку, фахівці провели експеримент з мишами, які генетично схильні до розвитку хвороби.
Половину з них помістили у клітку з колесом для вправ, а решту у звичайні клітки.Через шість місяців вчені проаналізували стан здоров'я мишей та побачили, що у тих гризунів, які вели рухливий спосіб життя за рахунок використання колеса, показники рівня заліза та білку м'язах значно зріс у порівнянні з гризунами, що майже не рухалися.
На основі цього вчені зробили висновки, що регулярне виконання фізичних вправ може сприятливо вплинути на метаболізм та змоделювати гомеостаз заліза в головному мозку і скелетних м’язах. У подальшому, цей процес в організмі може завадити появі хвороби Альцгеймера.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що втома здатна провокувати депресію, поганий настрій та хворобу Альцгеймера.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!