Літні люди

Учені створили вакцину від хвороби Альцгеймера

Shutterstock

Боротьба з цією хворобою - один із найбільших викликів для сучасної медицини

Учені з американського Університету охорони здоров'я Південної Флориди створили вакцину, яка може допомогти людям з хворобою Альцгеймера боротися з нейродегенеративним розладом. Про це йдеться у статті, опублікованій у журналі Journal of Alzheimer's Diseas, пише MedicalXpress.

Як відомо, хвороба Альцгеймера — найбільш поширений тип деменції, який є невиліковним і смертельно небезпечним. Щороку у світі збільшується кількість людей старшого віку з таким розладом.

Доклінічні дослідження продемонстрували, що дендритна вакцина, орієнтована на нейротоксичні форми пептиду бета-амілоїду (олігомерного Aβ), є безпечною і потенційно здатна викликати імунну відповідь проти формування твердих відкладень амілоїдних бляшок, які вважаються головною причиною загибелі нервових клітин. В основі вакцини E22W42 DC використані дендритні клітини, які представляють антиген Aβ імунній системі організму.

Раніше жодне клінічне випробування вакцин не мало успіху.

Поки що ліки випробували на мишах, які страждають на аналог хвороби Альцгеймера. Вакцина сповільнила погіршення пам’яті у тварин, не викликаючи при цьому негативних побічних наслідків.

Нагадаємо, вчені з Гонконзького університету розробили носовий спрей, що вміщує вакцину одночасно від звичайного грипу та COVID-19. Впродовж наступних місяців його планують почати випробовувати на людях.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ