Як відрізнити головний біль через рак мозку від звичайного – експерти

Головний біль є частим симптомом раку мозку, котрий з'являється тоді, коли пухлина всередині черепа починає рости.

Однак, наявність головного болю з малою вірогідністю вказує на це небезпечне захворювання, яке характеризується низкою інших симптомів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Cancer Research UK.

Необхідність консультації у лікаря виникає тоді, коли:

  • головний біль раніше вас не турбував
  • біль у голові будить вас ночами
  • окрім нього присутні слабкість, нудота, проблеми зору (миготіння в очах або сліпі зони)
  • стан погіршується протягом тривалого часу

Існує низка інших симптомів, які можуть вказувати на рак мозку:

Судоми

Погане самопочуття
Погане самопочуття
Фото: Shutterstock

Це явище зустрічається у 80% людей, які мають пухлину головного мозку. У них іноді тремтить все тіло, а також посмикуються ноги чи руки. Внаслідок судом можуть виникати різні захворювання. Якщо у вас є цей симптом, то варто звернутися за допомогою до лікарів.

Зорові зміни

Якщо зір несподівано погіршується та цю проблему не виходить вирішити окулярами – можливо, у людини рак мозку. Також останній може проявлятися у вигляді раптового погіршення або покращення зору.

Інколи у людей зникає здатність бачити краєм ока. Окрім цього, на рак може вказувати помутніння зору або пливучі форми в очах.

Зміна особистості та її поведінки

Особа з цим захворюванням часто спантеличена, внаслідок чого їй важко зосереджуватися та просто думати. Також вона може радикально змінитися, а тому треба уважно слідкувати за поведінкою людини.

Пропаганда
Пропаганда
Фото: Depositphotos

Сонливість або втрата свідомості

Людина з подібною онкологією може бути сонливою, а також несподівано втрачати свідомість. Це обумовлено підвищеним внутрішньочерепним тиском, який знижає кровопостачання мозку. 

Зазначимо, що ця стаття не написана професіоналом в сфері медицини. Також самолікування може завдати шкоду вашому здоров'ю, а тому за будь-яких сумнівів щодо стану свого організму варто звернутися до медиків.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що понаднормова робота є смертельно небезпечною для людини.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше