Осіння депресія: як виявити і боротися з нею – поради від лікарів

Настала осінь – час хандри та загострення різних психічних захворювань, у тому числі депресії. Остання вкрай небезпечна для життя людини, а тому варто прислухатися до порад, які можуть допомогти вирішити цю проблему.

Передусім зазначимо, що осінньою депресією називають нестабільний стан психіки, який потребує у втручанні, бо ігнорування може обернутися тяжкими наслідками для людини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на MedStar.

Читайте також: Як коти впливають на психічне здоров'я господарів, які працюють дистанційно – дослідження

Симптоми:

  • Апатія
  • Погана робота шлунку та шлункового тракту
  • Гнів і дратівливість
  • Втома, яка може стати хронічною
  • Нудьга
  • Нестабільний сон
  • Сильна головна біль
  • Поганий апетит
  • Судоми у м'язах
Дівчина
Дівчина
Фото: Shutterstock

Як боротися з сезонною депресією?

Спробуйте зосередитися на позитивних моментах життя, оточити себе яскравими речами та людьми. Наприклад, на думку експертів, звичайна шаль кольору фуксії або червоні човники на шпильці може покращити психічний стан жінок.

Якщо ви багато працюєте, то не забувайте про відпочинок, бо "рутина" може вкрай негативно вплинути на ваш стан.

Ми вже писали, що занадто багато вільного часу негативно впливає на самопочуття людини. Саме тому ми радимо не втрачати життя, лежачи на дивані. Замість цього віддайте перевагу прогулянці на свіжому повітрі, спортзалу чи затишному закладу посеред міста.

Зміна оточуючих вас предметів може позитивно вплинути на емоційний стан. Якщо у вас немає можливості для радикального ремонту – це не проблема, бо можна просто зробити перестановку в квартирі.

Читайте також: Дієтологи назвали напої, які посилюють запалення в організмі

Гіппократ казав, що ми те, що ми їмо. Саме тому необхідно налагодити режим харчування, де варто зробити акцент на продуктах з високим вмістом вітамінів групи В. Тут ми писали про 5 продуктів, які допоможуть вам позбутися депресії.

Здорове харчування
Здорове харчування
Фото: Shutterstock

Подорожі можуть теж покращити настрій людини, бо ознайомлення з новим місцем і культурою – майже завжди викликає гарні емоції. Якщо ви вимушені бути вдома – не розчаровуйтеся, бо можна абсолютно безкоштовно "відвідати" Лувр, де представлені 480 тис експонатів мистецтва, або присвятити час книжкам.

Усі вищезазначені методи можуть позитивно вплинути на ваш стан, але не забувайте, що нічого не буде таким ефективним, як відвідування лікаря. Саме він зможе оптимально оцінити ваш стан і підібрати необхідне для вас лікування. Тому ми не радимо вам займатися самолікуванням, бо воно може зашкодити вашому здоров'ю.

Читайте також: Чому темніє в очах, коли підводишся: тривожні сигнали

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше