Напої

Дієтологи назвали напої, які посилюють запалення в організмі

Shutterstock

Які напої можуть зашкодити вашому здоров'ю?

Американська дієтологиня Емі Ґудсон розповіла, які напої можу спровокувати проблеми зі здоров’ям і посилити запальні процеси в організмі. Про це "Дивогляд" повідомляє із посиланням на видання Eat This, Not That!.

За словами сертифікованої дієтологині, самі по собі продукти не можуть викликати запалення. Але регулярне вживання деяких напоїв може підвищувати ризик розвитку хронічного запалення на тлі інших проблем із здоров’ям.

Мова йде про солодкі газовані напої, солодкий чай і інші підсолоджені цукром напої.

Надмірне вживання цукру може призвести до зайвої ваги. А це, у свою чергу, також може викликати хронічні запальні процеси в організмі.

Ці дані підтверджуються дослідженням, опублікованим в Американському журналі клінічного харчування.

Зазначається також, що вживання однієї банки газованої води в день призвело до більшої інсулінорезистентності та підвищення рівня холестерину в учасників дослідження.

Ще одна група напоїв, які можуть викликати проблеми зі здоров’ям – алкоголь. За словами Ґудсон, спирт руйнує захисний шар слизової оболонки кишечника і змінює мікробіоту кишечника. Тому вживання значної кількості алкогольних напоїв з часом може викликати проблеми з шлунково-кишковим трактом, які призводять до запалення.

Натомість дієтолог радить пити більше чистої води. Також можна вживати низькокалорійні несолодкі напої, зелений чай, а також вишневий та гранатовий соки.

Нагадаємо, нещодавно експерти назвали найшкідливіші види кави та чаю.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ