Напої

Кардіологи отримали нові докази користі кави для серця

Shutterstock

Скільки чашок кави на день корисно вживати для здоров'я?

Група дослідників з Університету Земмельвайса, що в Угорщині, представила результати масштабного дослідження, яке доводить, що прийом до трьох чашок кави на день може знизити ризик смерті від інсульту чи серцево-судинних захворювань. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на звіт конгресу Європейського товариства кардіології.

Учені зібрали і проаналізували дані за 11 років про здоров'я 468 629 учасників дослідження UK Biobank. Середній вік учасників 56 років. На початок дослідження у них не було зафіксовано ніяких серцево-судинних захворювань.

Усіх учасників розділили на 3 групи: ті, хто вживають каву; ті, хто п’ють до 3 чашок на день; і ті, хто споживає багато кави (понад 3 чашки на день).

Аналізи були скориговані з урахуванням факторів, які можуть вплинути на результати, включаючи вік, стать, вагу, зріст, статус куріння, фізичну активність, високий кров'яний тиск, діабет, рівень холестерину, соціально-економічний стан та звичайне споживання алкоголю, м'яса, чаю, фруктів та овочів.

З’ясувалося, що у другій групі (з помірним споживанням кави) загальний ризик смерті (з різних причин) був на 12% нижчим. При цьому, ризик померти від серцево-судинних захворювань у таких людей на 17% нижчий, а від інсульту – на 21%.

Щоб з’ясувати причину такої залежності, вчені зробили МРТ серця для 30 650 учасників дослідження. У людей, які пили до трьох чашок кави щодня розміри серця виявилися більш близькими до норми, а серце загалом працювало краще.

Нагадаємо, раніше вчені з Австралії визначили, яка кількість чашок кави на день стає шкідливою для здоров'я.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ