Кава

Кава захищає від захворювань печінки – дослідження

Shutterstock

Учені вивчали дані 500 тисяч людей за 11 років

Британські вчені провели масштабне дослідження, в ході якого було виявлено, що вживання кави захищає від розвитку хронічних захворювань печінки. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Учені проаналізували дані майже 500 тисяч людей віком від 40 до 69 років. Три чверті із них активно вживали каву, решта – не пили цей напій.

Дослідження тривало 11 років. За цей час серед учасників було зафіксовано 3600 випадків хронічного захворювання печінки, 301 смертельний результат і 1839 випадків жирової хвороби печінки. Окрім іншого, дослідники врахували індекс маси тіла, вживання алкоголю та куріння.

Виявилося, що, не зважаючи на всі інші фактори, люд, які пили каву, мали на 20% нижчий ризик отримати хронічне захворювання або жирову хворобу печінки. Окрім того, у прихильників кави ризик смерті від хвороб, пов’язаних з печінкою, виявився на 49% нижчим.

У той же час, інше дослідження показало, що кава може бути небезпечної для зору.

Читайте також: Як українець навчив європейців пити каву та яка її доза є смертельною: ТОП-15 фактів про напій

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ