Кава

Чому варто пити каву та зелений чай, аби уникнути ранньої смерті – дослідження

Shutterstock

Цей феномен здивував японських науковців

Японські науковці проаналізували, як кава та зелений чай впливають на тривалість життя людей. Про це пише Stroke.  

Науковці виявили, що одна чашка кави на тиждень здатна знизити ймовірність ранньої смерті на 14%. Водночас люди, які пережили серцевий напад, мають шанс знизити ризик смерті завдяки каві на 22%. 

Однак кава може бути небезпечною для тих, хто пережив інсульт. Таким пацієнтам краще звернути увагу на зелений чай – понад сім філіжанок напою на день попереджають ранню смерть на 62%. Проте на людей, які не перенесли інсульт, цей ефект не поширюється. Нині науковці не знають, чим можна пояснити цей феномен. 

Крім цього, вчені дійшли висновку, що ранкова кава допомагає покращити концентрацію уваги, особливо для тих, в кого збитий режим сну. Людям, які постійно недосипають, експерти радять випивати три чашки напою на день, аби мінімізувати когнітивні порушення. 

Особам, які працюють у нічну зміну, кава допомагає поліпшити працездатність та уважність. Проте регулярне вживання кави в нічний час може негативно вплинути на тривалість і якість сну в майбутньому.

Читайте також: учені розповіли про напій, який продовжує життя і знижує ризик раку.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ